وزرای خارجه آمریکا و انگلیس برای توافق با ایران در وین اصرار دارند

خبر عجیب

شفقنا- وزرای خارجه آمریکا و انگلیس درباره مذاکرات وین و اهمیت دستیابی به توافق با ایران درباره اجرای متقابل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفتگو کردند.

به گزارش شفقنا، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای که در سایت این وزارتخانه منتشر شد، اعلام کرد: آنتونی بلینکن و الیزابت تراس وزرای خارجه آمریکا و انگلیس شنبه شب (به وقت محلی) تلفنی گفتگو کردند.

بر اساس این گزارش، دو طرف درباره بحران اوکراین و احتمال تهاجم روسیه به این کشور و نیاز به راه حل سیاسی مبتنی بر گفت وگو گفتگو کردند.

آنها همچنین در مورد مذاکرات وین و اهمیت دستیابی به توافق با ایران در مورد اجرای متقابل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفتگو کردند.

در حال حاضر مذاکرات در پایتخت اتریش در جریان است.

نماینده روسیه در وین شب گذشته در پیامی توئیتری اعلام کرد که با نماینده اتحادیه اروپا در وین و روسای هیئت های مذاکره کننده ترویکای اروپایی (آلمان، فرانسه و انگلیس) دیدار کرده است.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان ملل در وین، در صفحه توئیتر خود نوشت: “من با هماهنگ کننده اتحادیه اروپا و رهبران سیاسی هیئت های فرانسوی، آلمانی و بریتانیایی دیدار کردم تا در مورد راه پیش رو در مذاکرات شورای امنیت وین صحبت کنم.”

اولیانوف همچنین روز شنبه با علی باقری، مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات وین و رابرت مالی، مذاکره کننده ارشد آمریکا دیدار کرد.

  آیت الله سبحانی: بسیج نباید محدود به شیعیان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید