نقش برجسته ستاد دیه در کاهش آسیب های اجتماعی / آزادی 165 محکوم مالی جرائم غیرعمد در یزد

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید مسعود عظیمی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد وی در یکصد و چهل و چهارمین جلسه هیأت امنای ستاد دیه استان یزد از آزادی 165 محکوم مالی جرائم غیرعمد در اوایل سال جاری خبر داد.

این جلسه با حضور کلیه اعضای هیات امنای ستاد دیه استان و به میزبانی قاضی استان یزد اقدامات ستاد دیا در ماه مبارک رمضان و پرونده ۹ محکوم مالی جرائم غیرعمد مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امنای ستاد دیه استان یزد از مدیرکل زندانها و نایب رئیس هیئت امنا، رئیس هیئت، کارکنان و اعضای ستاد قدردانی کردند. هیئت امنای ستاد دیه کمک های مردمی. امید با انجام پویش های مختلف از امسال تقدیر کرد و گفت: یکی از بزرگترین و زیباترین اتفاقات خوب اعتماد مردم به ستاد این مردم است و آثار و ثمره این اعتماد آزادی محکومان از زندان است. جرایم غیر عمد.»

این مسئول در ادامه به نقش پر رنگ ستاد دیه در پیشگیری از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: وقتی فردی تا بازگشت به زندان می رود چقدر به زندگی، خانواده و جامعه وی وارد می شود که موجب تسریع در امر آزادی می شود؟ جرایم مالی می تواند این خسارات را کاهش دهد.

وی در پایان خواستار آزادی حداقل 200 نفر از مددجویان جرایم غیرعمد تا پایان سال شد و گفت: این امر به برکت روحیه خیرخواهانه و مذهبی مردم یزد و تلاش هنرمندانه این مرکز امکان پذیر است. دولت.”

در ادامه این جلسه رئیس ستاد دیه یزد گزارشی از عملکرد ستاد دیه استان در اوایل سال جاری ارائه کرد و گفت: با تلاش کارکنان این مجموعه انجام شد.

  بیت المال را حفظ کنید/ برای حل مشکل از مدیران جسارت نکنید

سید مسعود عظیمی افزود: کل بدهی این مشتریان 634 میلیارد و 124 میلیون ریال است که 506 میلیارد و 367 میلیون ریال آن توسط کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان تامین و 127 میلیارد آن پرداخت شده است. و 757 میلیون ریال برای آزادی آن 165 مددجو از زندانهای استان تامین شد.

در این نشست مدیر ستاد دیه استان یزد با تشکر ویژه از کمیته صلح و سازش استان گفت: ذات البین بدون هیچ کمکی از زندان های استان آزاد شد که این خود گواه تلاش های کارکنان این ستاد مردمی

عظیمی در تشریح نوع محکومیت این مددجویان آزاد شده گفت: از بین مددجویان آزاد شده 116 نفر محکومیت مالی، 21 نفر محکوم به نفقه، 15 نفر به پرداخت مهریه، 9 نفر به پرداخت غرامت تصادف و 3 نفر محکوم به پرداخت هستند. خسارت، غرامت حادثه رانندگی و 1 نفر محکوم به پرداخت دیه غیرارادی بودند.

گفتنی است در ادامه این جلسه در خصوص اقدامات آتی ستاد از جمله برگزاری جشن های گلریزان در ماه مبارک رمضان، ساخت برنامه تلویزیونی ماه مهربانی، گلزارهای مجازی و 9 مورد مددجویان واجد شرایط کمک از ستاد دیه توسط مدیر. به امضای اعضای این جلسه رسید.

دیدگاهتان را بنویسید