لزوم بررسی چهار مولفه اصلی کاربرد حفاظت غیر فعال

به گزارش موج نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3، حمید جوانی در جلسه حفاظت غیرعامل اظهار داشت: شناسایی نقاط بحرانی، پرکردن بانک اطلاعاتی تاسیسات خطرناک منطقه و استفاده از آخرین فناوری های مرتبط با بحران باید انجام شود. مورد توجه تمامی ارگان ها و سازمان ها باشد.مسئولیت پذیر باشد.

شهردار منطقه 3 افزود: پدافند غیرعامل مجموعه ای از اقدامات غیرمسلحانه است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، ادامه فعالیت های محوری، ارتقای ثبات ملی و تسهیل مدیریت بحران در برابر تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می شود که باید به طور کامل مطالعه و تخصصی شود. و در این راستا باید برنامه ریزی حرفه ای صورت گیرد.

جیوانی گفت: برای اینکه جامعه از دستور علیرضا شهردار تهران قوانین پدافند غیرعامل تبعیت کند، باید اقدامات لازم برای اطمینان و کاهش آسیب پذیری زیرساخت های مورد نیاز مردم انجام شود.

وی گفت: برای پیشگیری از بحران اقدامات اجرایی در حوزه ترافیکی، عمرانی، اجتماعی، خدمات شهری و غیره انجام می شود. باید برنامه ای برای حفاظت غیرفعال داشته باشد.

جیوانی افزود: قطعا هماهنگی و وحدت رویه ها در موضوعات حساس و شناخت نقاط قوت و ضعف باعث کاهش آسیب و افزایش مقاومت در شهر برای شهروندان می شود.

شهردار منطقه 3 گفت: اگر این اقدامات به عنوان یک طرح و پروژه در توسعه کشور نهادینه شود بسیاری از زیرساخت هایی که ایجاد می شود ذاتاً در این زمینه ایمن می شود. در این زمینه می توان نکاتی را دوباره مهندسی کرد.» وی به زیرساخت های خیابان ولیعصر اشاره کرد.

  راهپیمایی 2200 بهمن در شهرهای سرخ با خودروی شخصی برگزار می شود

دیدگاهتان را بنویسید