قیمت نفت در معاملات امروز 24 بهمن 1400 / برنت به 94 دلار و 44 سنت رسید.

قیمت نفت دیروز با 3 درصد افزایش به بالاترین حد در هفت سال گذشته رسید و تحلیلگران می گویند ترس از تهاجم روسیه به اوکراین به عنوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان انرژی جهان افزایش یافته است. قیمت نفت افزایش یافته است.

مقامات آمریکایی می گویند روسیه نیروهای کافی را در نزدیکی اوکراین بسیج کرده است تا به این کشور حمله برق آسا بزند و از همه شهروندان آمریکایی خواسته است تا ظرف 48 ساعت این کشور را ترک کنند.

بریتانیا همچنین به شهروندان خود توصیه کرده است که اوکراین را ترک کنند، زیرا نخست وزیر بوریس جانسون آگاه است که اتحادیه اروپا تحریم های اقتصادی شدیدی را علیه روسیه اعمال خواهد کرد.

معاملات آتی نفت برنت با 3.03 دلار یا 3.3 درصد افزایش به 94.44 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که وست تگزاس اینترمدیت با 3.22 دلار یا 3.6 درصد افزایش به 93.10 دلار رسید.

هر دو شاخص در اواخر سال 2014 به اوج خود رسیدند و روز دوشنبه هفته گذشته به اوج خود رسیدند و هشتمین هفته متوالی افزایش قیمت خود را در بحبوحه نگرانی های فزاینده در مورد عرضه جهانی نفت به دلیل بهبود تقاضا در اثر همه گیر شدن کرون ثبت کردند.

حجم معاملات در آخرین ساعت معاملاتی افزایش یافت به طوری که حجم معاملات جهانی با برنت به بالاترین سطح خود در بیش از دو ماه گذشته رسید.

اندرو لیپو، تحلیلگر بازار نفت و رئیس هیوستون گفت: بازار نفت تا پایان هفته نمی‌خواهد قیمت‌ها کاهش یابد، زیرا حمله روسیه به اوکراین اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد و ما می‌دانیم که تحریم‌های تلافی‌جویانه علیه روسیه اعمال خواهد شد. . شرکت نفت. این منجر به اختلال در عرضه گاز طبیعی و نفت می شود.»

  پیام تبریک مدیرعامل بانک مسکن به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی می کند که تقاضای نفت در سال 2022 افزایش یابد، بنابراین انتظار می رود تقاضای جهانی در سال جاری 3.2 میلیون بشکه در روز رشد کند و به رکورد 100.6 میلیون بشکه در روز برسد.

گزارش تنظیم‌کننده‌های انرژی پس از آن منتشر شد که سازمان کشورهای صادرکننده نفت هشدار داد که تقاضای جهانی نفت ممکن است در سال جاری به دلیل بهبود اقتصادی پس از فوران سلطنتی افزایش یابد.

آژانس بین المللی انرژی اضافه کرد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی در صورت تولید بیشتر نفت خام می توانند به آرام کردن بازارهای نفتی بی ثبات کمک کنند و ائتلاف اوپک پلاس 900 هزار بشکه در روز کمتر از هدف ژانویه خود تولید می کند.

این دو تولیدکننده اوپک بیشترین ظرفیت تولید را دارند و می توانند به کاهش ذخایر جهانی نفت کمک کنند، اما همچنان به نظر می رسد قیمت نفت در بازارهای جهانی به بیش از 100 دلار در هر بشکه خواهد رسید که می تواند تورم را در سراسر جهان افزایش دهد.

در واکنش به قیمت های بالای نفت در هفته جاری، دولت بایدن بار دیگر تاکید کرد که با تولیدکنندگان بزرگ درباره تولید صحبت خواهد کرد.

مذاکرات غیرمستقیم هسته ای ایران و آمریکا پس از وقفه 10 روزه در هفته جاری از سر گرفته شده است. این توافق می تواند به لغو تحریم ها علیه نفت ایران و کاهش محدودیت های عرضه این محصول ارزشمند در بازارهای جهانی منجر شود.

به گزارش سرویس انرژی بریک هیوز، در ایالات متحده، شرکت های حفاری نفت بیشترین تعداد دکل های نفتی در یک هفته در چهار سال گذشته را با 19 سکو از 516 دکل نفتی بزرگ اضافه کرده اند که بالاترین میزان از آوریل 2020 است.

  نماینده ولی فقیه در امور حج و عبادت تاکید کرد: لزوم توجه بیشتر به فعالیت های پژوهشی

دیدگاهتان را بنویسید