فوتبال ایران پروژه لاغری پرسپولیس؟!

خبر عجیب

شفقنا- به نظر می رسد همه چیز دست به دست هم داده تا این پرسپولیس از روزهای اوج خود دور شود.

به گزارش شفقنا ورزشی، همه چیز از تابستان شروع شد; جایی که پرسپولیس مهم ترین بازیکنانش را بدون انتخاب جانشین های مناسب از دست داد.

احمد نورالهی در بسیاری از بازی های فصل گذشته یکی از تنه های تیمش را نجات داد و جالب اینکه با وجود اینکه هافبک دفاعی بود، عنوان بهترین گلزن تیمش را از آن خود کرد. درخشش پرسپولیس این بازیکن را مجبور به ترک فوتبال امارات کرد و حالا در الاهلی بیشتر از مهدی قائدی گل زده است.

جدایی نورالهی بدون اینکه یحیی بتواند جایگزین مناسبی برای این بازیکن انتخاب کند ضربه جدی به خط هافبک پرسپولیس وارد کرد. کنعانی ها دیگر ملی پوش و اصلی سرخ پوشان پایتخت بودند که به لیگ ستارگان قطر نیز راه یافتند. اینها نه تنها ضربات مهلکی برای پرسپولیس بود، بلکه شهریار مقانلو از این تیم جدا شد.

سوال اینجاست که چرا پرسپولیس به عنوان تیمی که 5 عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کرده و 2 بار به فینال رسیده است، نمی تواند هزینه رضایت نامه مغانلو را بپردازد، اما سپاهانی که تنها در سال های اخیر هزینه کرده است، این توانایی را دارد. درست؟

از ابتدای فصل مشخص بود که روزهای خوب در انتظار پرسپولیس نیست. یحیی برای جذب یک مهاجم بزرگ تلاش کرد اما هر گزینه ای که می داد با مخالفت باشگاه مواجه شد و در نهایت فقط پاکدل را جذب کرد که عملا خارج از زمین بود و مشخص بود که یحیی باید او را جذب کند.

  تکنسین های اورژانس تهران با شوک کتک خوردند

وزارت ورزش که مسئولیت پرسپولیس و باشگاه استقلال را برعهده دارد، خیلی زود مردی شایسته و تاثیرگذار مثل سردار آجرلو را به عنوان مدیرعامل استقلال انتخاب کرد، در حالی که پرسپولیس بعد از نیم فصل به عنوان مدیرعامل انتخاب شد و در نهایت تنها یک نفر آمد. بدهی هایی که مربوط به سال های گذشته است؟

آیا فقط پرسپولیس به بازیکنان سابقش بدهکار است؟ چرا پرونده های سال های گذشته فقط یک روز قبل از پایان پنجره نقل و انتقالات باز می شود؟

امتیاز دادن به مدعیان قهرمانی یکی دیگر از مشکلاتی است که برای پرسپولیس به وجود آمد تا سخت ترین حکم تاریخ فوتبال ایران برای گل گهر اجرا شود تا پرسپولیس بازنده اصلی این روند است و حالا سه امتیاز اختلاف وجود دارد. با صدر به جای یک امتیاز.

اما اوج ظلم به این پرسپولیس فصل نقل و انتقالات زمستانی است. در حالی که همه تیم ها از پایین به بالا تقویت می شوند، پرسپولیس نمی تواند بازیکن جدیدی جذب کند، به خصوص زمانی که این تیم مجبور به جذب بازیکن جدید است.

آیا این اقدامات و اتفاقات مانع از ضربه پرسپولیس نمی شود؟ آیا همه اینها برای تضعیف قهرمان 5 فصل اخیر لیگ برتر نیست؟ شاید درست باشد که این اتفاقات برنامه ریزی نشده بود و دستی در پشت صحنه نبود، اما واقعیت این است که پرسپولیس در حال ضعیف شدن و ضعیف شدن است.

منبع: شفقنا ورزشی

اخبار داغ دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید