فلسطین همچنین از شهروندان خود خواست اوکراین را ترک کنند

خبر عجیب

شفقنا- وزارت خارجه فلسطین از خانواده های دیپلمات ها و مقامات سفارت در کی یف خواست تا در بحبوحه تنش در مرز اوکراین اوکراین را ترک کنند.

وزارت امور خارجه فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به‌ویژه با توجه به تحولات جاری در ۲۴ ساعت شبانه‌روز، وضعیت شهروندان، دانشجویان، سفارت فلسطین و کارکنان آن در اوکراین را با توجه فراوان رصد می‌کنیم.

در این بیانیه همچنین آمده است که ریاض المالکی وزیر امور خارجه فلسطین با صدور دستورالعملی نسبت به جان و سلامت شهروندان و دانشجویان فلسطینی در اوکراین ابراز نگرانی کرده است.

در این بیانیه همچنین آمده است که تمامی شهروندانی که مشاغل لازم در اوکراین را ندارند باید کشور را ترک کنند و وزیر امور خارجه به شهروندان توصیه کرد در این مدت به اوکراین نروند. ارتباط مستمر و شبانه روزی بین سفارت و وزارتخانه وجود دارد.

وزارت امور خارجه فلسطین در بیانیه‌ای از خانواده‌های دیپلمات‌ها و کارکنان سفارت‌ها خواست اوکراین را فورا ترک کنند و سفیر و کارکنان سفارت فلسطین در اوکراین بمانند و تا زمانی که شرایط فراهم است در سفارت حضور یابند.

به گزارش ایسنا، این وزارتخانه همچنین از شهروندان و دانشجویان مقیم اوکراین خواست تا حد امکان ترافیک را کاهش داده و در خانه بمانند و هوشیار باشند و در صورت لزوم با سفارت تماس بگیرند.

در همین راستا، احمد الدیک سفیر فلسطین در کیف تاکید کرد که سفارت در صفحه کاربری خود اطلاعیه ای برای شهروندان و دانشجویان حاضر در اوکراین منتشر کرده است و درخواست ثبت اطلاعات تماس از طریق ایمیل، شماره موبایل و تلفن را دارد. در صورت لزوم با آنها ارتباط برقرار کنید.

  معافیت سازمان انرژی اتمی ایران از طرح شفافیت.

وی از کشورهای مختلف که شهروندان آنها در اوکراین زندگی می کنند خواست فورا کشور را ترک کنند.

رویترز روز جمعه گزارش داد که پنتاگون بیش از 3000 سرباز را به لهستان می فرستد زیرا روسیه پس از استقرار نیروها در مرز با اوکراین در حال برگزاری رزمایش در بلاروس و دریای سیاه است.

مسکو بارها اتهامات آمریکا در زمینه آماده سازی برای حمله به اوکراین را رد کرده و گفته است که بیش از 100000 سرباز در نزدیکی مرز با اوکراین مستقر هستند تا از این کشور در برابر حمله به متحدان ناتو محافظت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید