عبدالملکی: قاچاق کالا در مناطق مرزی ریشه در مشکلات معیشتی دارد

شفقنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تمرکز دولت سیزدهم بر حمایت همه جانبه از مرزنشینان گفت: بخش قابل توجهی از معضل قاچاق کالا در مناطق مرزی ریشه در مشکلات معیشتی دارد.

به گزارش شفقنا، حجت‌الله عبدالملکی در اولین جلسه کمیته ملی تقویت کسب‌وکار و اشتغال پایدار در مناطق مرزی، تعریف طرح‌های نوآورانه و برنامه‌های اشتغال را برای بهبود معیشت ساکنان این مناطق ضروری دانست و طرح تقویت کسب‌وکار ملی را تصویب کرد. وی برنامه ریزی در مناطق مرزی را برای ساماندهی و مدیریت اجرای برنامه های مختلف در مناطق مرزی مناسب دانست.

وی افزود: مبارزه با قاچاق کالا در مناطق مرزی، ریشه یابی صحیح و توسعه اشتغال در این مناطق ضروری است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: برنامه ملی تقویت کسب و کار، زندگی برای مرزنشینان و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق مرزی در چارچوب اکوسیستم اشتغال ملی تعریف شده است.

وی تاکید کرد: حل مشکل اشتغال در مناطق مرزی نیازمند برنامه ها، تدابیر و بودجه ویژه است.

عبدالملکی افزود: توجه ما به مناطق مرزی معطوف به حوزه های تخصیص منابع مالی ویژه، تسهیل گری، برچیده شدن و نوآوری در حوزه اشتغال خاص هر منطقه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: توجه به طرح‌ها و پیشنهادات بخش‌های خصوصی و دولتی به‌ویژه گروه‌های جهادی می‌تواند منجر به یافتن مناسب‌ترین راهکارها با بالاترین کارایی در هر منطقه شود.

محمود کریمی بیرانوند سرپرست معاونت کارآفرینی و توسعه اشتغال نیز در این جلسه گفت: در نهایت از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد شد، گفت: موضوع در ستاد اقتصادی دولت و در جلسه هیئت دولت تصویب شد.

  هشت پزشک برای مدت کوتاهی متهم به مرگ مارادونا شدند

وی افزود: دستگاه های اجرایی کمیسیون ملی کسب و کار و معیشت مرزبانی باید سازوکارها و پروژه هایی را که مناطق مرزی را نوآورانه تعریف می کند، تعریف و امتیازات و منابع ویژه ای را برای این مناطق تعیین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید