راه اندازی 2.4 میلیون عملیات مسکن در آینده نزدیک

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی مسکن را یکی از نیازهای اصلی خانواده های ایرانی در جریان ساخت 18 هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در استان کرمانشاه برشمرد و افزود: در حال حاضر مسکن 48 درصد درآمد خانوار را تشکیل می دهد و در شهرهای بزرگ این رقم به حدود 60 درصد می رسد.

قاسمی با بیان اینکه برای تامین مسکن نیاز به اقدامات جدی است، گفت: در این راستا تمرکز ما بر اجرای طرح ملی مسکن است که بر اساس آن چهار میلیون خانه در کشور ساخته می شود و جلسات آن برگزار می شود. هفتگی انجام می شود.”

قاسمی گفت: مسکن نیاز اساسی کشور است و با وجود 9 میلیون نفر مجرد که اکثر آنها نیازمند مسکن هستند باید برای ساخت بیش از چهار میلیون مسکن هم تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه سهمیه هر استان در این طرح بر اساس رشد جمعیت محاسبه می شود، گفت: در این زمینه سقفی برای استان ها در نظر گرفته شده اما مشخص نیست و با افزایش تعداد داوطلبان قابل افزایش است. .

وی با بیان اینکه مدت زمان ساخت مسکن در کشور به دلیل اخذ برخی مجوزها و … حدود 1.5 تا دو سال به طول می انجامد، گفت: در این راستا برنامه مسکن در نظر گرفته شده طی دو سال اول پروژه باید در کنار هم کلید بخورد. . ضربه خوردن. یعنی در این طرح به جای شروع ساخت یک میلیون خانه در سال اول، ساخت دو میلیون خانه را با هم شروع کنیم.

قاسمی با بیان اینکه بیشتر زمین های این پروژه توسط دولت تامین می شود، گفت: تامین زمین رایگان برای ساخت چهار میلیون واحد مسکونی کار سختی است و از همه ظرفیت ها در این زمینه استفاده می شود.

  تصاویر آسوشیتدپرس از جنگ در اوکراین

وی با بیان اینکه اولویت اول ما در این پروژه شناسایی اراضی دولتی است و سپس به سمت اراضی غیردولتی حرکت می کنیم، افزود: در حال حاضر زمین مورد نیاز برای ساخت یک میلیون مسکن آماده است و کار واقعاً شروع شده است.

قاسمی گفت: همین زمین برای ساخت یک میلیون و 400 هزار واحد دیگر در نظر گرفته شده و کار تغییر هدف و الحاق شهرها در حال انجام است.

وی از ثبت نام چهار میلیون متقاضی در این طرح خبر داد و افزود: در حال حاضر 50 تا 60 درصد ثبت نام ها بهبود یافته است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر رفع نواقص پروژه مسکن مهر در راستای اجرای طرح ملی ترافیک، گفت: در این طرح تراکم واحدها متناسب با فضای شهری خواهد بود، بنابراین در یک شهر. ، ساختمان هایی با طبقات بیشتر مجاز نمی باشند.

وی افزود: همچنین در این طرح ساخت روبنایی همزمان با ساخت بلوک ها انجام می شود یعنی در واقع ساختمان نمی سازیم، شهر و شهرک می سازیم.

قاسمی گفت: در این پروژه همزمان با ساخت واحدهای مسکونی، مدرسه، مرکز بهداشت، کلانتری و … نیز ساخته می شود تا کار تمام شده تحویل داده شود و مردم بعداً مشکلی نداشته باشند. . “

وزیر راه و شهرسازی همچنین تامین اعتبارات صندوق ملی مسکن را ضروری عنوان کرد و افزود: اعتبارات این صندوق صرف ساخت روبنایی مانند مدارس و مراکز بهداشتی و درمانی و غیره می شود.

وی از مجلس خواست تا این صندوق را ببیند و از محل بودجه وام های خوبی به آن اعطا شود.

  کنترل و نظارت هوشمند بر تردد ناوگان باری در هسته مرکزی مشهد

وزیر راه و شهرسازی همچنین از دستگاه های مختلف خواست در اجرای این طرح مساعدت کنند و افزود: خوشبختانه در این طرح از ظرفیت همه دستگاه ها مانند نیروهای مسلح، بنیادها، آستان قدس و … استفاده شده است. “

وی تاکید کرد: قطار نهضت ملی مسکن در کشور آغاز شده و همه باید در اجرای آن کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید