تهدید در کنار مذاکره، استراتژی سلطه جویانه آمریکاست/ تعیین زمان برای احیای برجام، کسب امتیاز بیشتر را تهدید می کند.

حسین نوش آبادی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج درباره روند مذاکرات هسته ای در وین و تعیین ضرب الاجل از سوی آمریکایی ها برای احیای برجاموی گفت: «ایالات متحده در تلاش است تا با حداکثر فشار به خواسته های خود پاسخ دهد تا روند مذاکرات را مختل کند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم حضور مستقیم آمریکا در مذاکرات ویناضافه شد: علیرغم اینکه آمریکا رسما از بردهام او رفت، اما تلاش زیادی برای حضور در مذاکرات انجام داد. با این حال، دولت آمریکا نه تنها از اعتراف به اشتباه خود سرباز زد، بلکه تلاشی برای بازگشت به تعهدات خود نکرد.

طوفان آمریکا برای احیای برجام، امتیاز بیشتری را تهدید می کند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تعیین ضرب الاجل آمریکایی ها برای احیای برجام را تهدیدی برای کسب امتیاز بیشتر می داند و تاکید کرد: با وجود اینکه به صورت رسمی در برجام حضور ندارند، اما تلاش می کنند زمان و اولتیماتوم تعیین کنند که این امر باعث می شود تا برجام به پایان برسد. بر خلاف روال قانونی است. همچنین بین المللی تلقی می شود و به ایران فشار می آورد تا به خواسته های آنها عمل کند.

وی ادامه داد: آمریکایی ها احیای برجام را تا پایان بهمن ماه که چندی پیش بود تا پایان دی ماه اعلام کردند اما باز هم مذاکره کنندگان تحت تاثیر فشارهای آمریکا قرار نگرفتند.

نوش آبادی گفت: هیئت های ایرانی باید علیرغم تهدیدها و فشارهای آمریکا در چارچوب مذاکرات گفتگو کرده و به دنبال توافقات جامع و در عین حال خوب و مطلوب باشند.

  یک کارگر داعش به اتهام حمله در پاریس به حبس ابد محکوم شد

این تهدید با مذاکره درباره استراتژی هژمونیک آمریکا همراه است

وی با اشاره به ادعای آمریکایی ها مبنی بر عدم احیای برجام تا پایان بهمن ماه، حمله به ایران در دستور کار آنها قرار خواهد گرفت، گفت: در واقع آنها نمی توانند ادعای نادرست خود را مطرح کنند زیرا شرایط در منطقه به نفع آنها نیست.

نماینده مردم ورامین در مجلس ادامه داد: زمانی که آمریکا در عراق و افغانستان حضور نظامی قدرتمندی داشت، نمی توانست با ایران برخورد تهاجمی داشته باشد. اکنون که وضعیت این کشور در منطقه رو به وخامت است، قطعا جرات چنین کاری را ندارند.

وی گفت: بیانیه آمریکا فقط یک تهدید است در حالی که در مذاکرات تهدید کارساز نیست و ناامیدی آنها را نشان می دهد.

یکی از اعضای کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نمایندگان با بیان اینکه ایالات متحده همیشه گفته است از همه امکانات خود برای پیشبرد منافع خود استفاده می کند، گفت: این رویه رایج آمریکاست. در واقع تهدید مذاکره یک استراتژی هژمونیک است که آمریکایی ها همواره دنبال کرده و می کنند که تیم مذاکره کننده ایرانی نباید به آن توجه کند.

دیدگاهتان را بنویسید