برخورد با تخلفات موتورسواران از شنبه

به گزارش موج نیوز، سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی پایتخت در جمع خبرنگاران از اجرای طرح انضباطی موتورسواران خبر داد و گفت: در این طرح که از شنبه 30 بهمن ماه اجرا می شود، برخورد جدی با موتورسواران انجام می شود. شد.

وی با اشاره به توقف موتورسیکلت های متخلف در 100 ایستگاه در ساعت خاطرنشان کرد: عبور از چراغ قرمز، تردد خطرناک، تردد معکوس، عبور از پیاده رو، عبور از خط ویژه، تخلفات پلاک از جمله پلاک آسیب دیده، این تخلفات شامل شماره ثبت و شماره ثبت است. پوشش، حمل کالای نامتعارف، رانندگی زنان و بدون گواهینامه، موتورسواران نالایق از جمله کارت و گواهی بیمه خودرو، آلودگی صوتی و صداهای غیرعادی.

رئیس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: با توجه به درخواست های مردمی برای ساماندهی موتورسواران و بر اساس برنامه ریزی فرمانده انتظامی کشور، طرح انضباطی تردد موتورسواران تدوین شده است.

سردار رحیمی با بیان اینکه نیروی انتظامی راهور در 100 نقطه مستقر و متخلفان حداقل 12 ساعت بازداشت خواهند شد گفت: در آینده تعهدات توسط موتورسواران انجام خواهد شد.

فرمانده انتظامی تهران تاکید کرد: بالغ بر چهار میلیون و 300 هزار دستگاه موتورسیکلت در تهران وجود دارد که مردم برای مصارف مختلف از جمله امرار معاش استفاده می کنند. موتورسواران یکی از اقشار کارگر جامعه هستند و طرفدار ما هستند اما باید قانون را رعایت کنند.

رئیس پلیس صوفیه با اشاره به اینکه مهلت اجرای این طرح 24 ساعت است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه 46 درصد قربانیان تصادفات جاده ای را موتورسواران تشکیل می دهند، از موتورسواران تقاضا داریم قانون را رعایت کنند.

  آتش نشانی مشهد آمادگی کامل برای حوادث چهارشنبه آخر سال را دارد

وی در خصوص ترافیک روزهای پایانی سال گفت: طرح ترافیک ویژه از ابتدا تا پایان اسفند اجرا می شود و ساعت پایان طرح ویژه ساعت 22 است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: برای برقراری امنیت مردم و خانواده ها علیرغم همه چیز، طرح ویژه ای با حضور سه پلیس متخصص در مراکز خرید خواهیم داشت.

وی ادامه داد: افزایش 15 تا 20 درصدی ترافیک در روزهای پایانی بهمن و اسفند طبیعی است. به همین دلیل برای این ایام برنامه ترافیکی ویژه ای خواهیم داشت.

سردار رحیمی گفت: در این طرح ها اراذل و اوباش و سارقان سابقه دار نیز کنترل می شوند. با تولیدکنندگان و فروشندگان مواد قابل احتراق به شدت برخورد خواهد شد.

وی تاکید کرد: در ماه پایانی سال نیروی انتظامی برای امنیت و آرامش مردم تقریبا آماده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید