آمیکرون تاخیر کوتاه تری دارد و قرنطینه/ تاکید بر تزریق دوز سوم

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، «غلامعباس مومنی» فوق تخصص داخلی در گفت و گو با موج، با بیان اینکه امیکرون وی گفت: این سویه برای اولین بار در 23 دسامبر سال جاری در آفریقای جنوبی شناسایی شد و بررسی ها نشان می دهد که مسری تر از دلتا است و سریعتر در حال گسترش است.

وی در خصوص شایع ترین علائم امیکرون گفت: خشکی و خراش در گلو، گلودرد و سرفه خشک شایع ترین علائم است، اما از دست دادن بویایی و چشایی و همچنین درگیری ریه ها کمتر و کاهش اکسیژن خون است. احتمال وقوع این فشار کمتر است.

وی خاطرنشان کرد: علائمی مانند سردرد، سردرد، گرفتگی بینی، خستگی و تب همچنان در این ناحیه مشاهده می شود و به طور کلی مشابه سایر سرماخوردگی های فصلی یا آنفولانزا و در نتیجه در بیماران با علائم شدید علاوه بر معاینات عروق کرونر است. آزمایش ویروس آنفولانزا نیز توصیه می شود.

این فوق تخصص داخلی اضافه کرد: دوره کمون آمیکرون بدیهی است کوتاهتر از سویه های اصلی است. علائم بین سه تا هفت روز پس از قرار گرفتن در معرض ظاهر می شود و برخی مطالعات کمتر از سه روز را گزارش می دهند.

وی گفت: طول مدت بیماری در افراد واکسینه شده کوتاه و بین سه تا پنج روز است، اما در افراد واکسینه شده تا 12 روز طول می کشد و همچنین احتمال بستری شدن، مرگ و بیماری شدید در افراد واکسینه شده کمتر از واکسینه نشده است. “

مومنی در پاسخ به این سوال که چقدر طول می کشد تا یک فرد در آمیکرون قرنطینه شود، گفت: بررسی ها نشان می دهد که فرد مبتلا به آمیکرون باید حداقل پنج روز قرنطینه شود و در صورت بدون علامت می تواند با دیگران تماس بگیرد. به شرطی که پنج روز خوب ماسک بزند.

  حسن یزدانی به عنوان سرمربی زارع / پیروزی سخت مقابل محبی

وی افزود: دوره انتقال این ویروس یک تا دو روز قبل از بروز علائم در فرد و دو تا سه روز بعد از بروز علامت است که به معنای احتمال ابتلا توسط افراد بدون علامت و اجتماعات و دورهمی های اجتماعی و خانوادگی به ویژه در موارد کوچک است. و محیط های بدون تهویه “خطر بالای انتقال ایجاد می کند.

اگرچه مطالعات مختلف نشان داده است که برخی جهش‌ها در ژن اسپایک ویروس ممکن است اثربخشی واکسن‌های موجود را کاهش دهد، اما محافظت ناشی از واکسن، محافظتی است که توسط آنتی‌بادی‌های تولید شده و همچنین ایمنی سلولی ارائه می‌شود و انتظار می‌رود این نوع محافظت نسبتاً باشد. با ایمنی طبیعی بالاتر است.

دیدگاهتان را بنویسید