وزیر خارجه آلمان به طور ضمنی از وضعیت حقوق بشر در مصر انتقاد کرده است

خبر عجیب

شورای وزیر خارجه آلمان به همتای مصری خود: حقوق بشر
شفقنا- آنالینا بیربوک وزیر امور خارجه آلمان در نشست خبری مشترک با سامح شکری همتای مصری خود در قاهره، بیانیه ای درباره پرونده حقوق بشر در مصر و دیدگاه برلین درباره این موضوع بیان کرد و اظهاراتی مشابه با همتای مصری خود کرد. او در یک کنفرانس مطبوعاتی زنده صحبت کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از العربی الجدید، وزیر امور خارجه آلمان گفت: با وزیر امور خارجه مصر درباره برخی از موضوعات مورد علاقه دو کشور گفتگوهایی داشتم. مصر مهمترین شریک آلمان در منطقه عربی و شمال آفریقا است.

وی تاکید کرد که با همتای مصری خود در مورد پرونده حقوق بشر و همچنین مسائل شخصی کاملاً واضح صحبت کرده است.

ما به عنوان وزیر خارجه و دولت آلمان معتقدیم که امنیت و ثبات ادامه نخواهد یافت مگر اینکه به مردم فرصتی برای آینده و فرصت مشارکت مسالمت آمیز در سیاست و جامعه داده شود، حتی اگر چنین باشد.» هزینه زیادی دارد حدود 150 سال طول کشید تا یک زن وزیر امور خارجه شود و اگر زنان احساس امنیت نکنند، جامعه امن نخواهد بود. حقوق زن و حقوق بشر جدایی ناپذیرند.

وی خطاب به همتای مصری خود ادامه داد: در جامعه شما وقتی برای گروه های مختلف و همچنین برای آزادی مذهبی کار می کنید باید اجازه دهید مخالفت ها ابراز شود، این به نفع عمومی است و شامل حقوق سیاسی و مدنی می شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی آلمان تاکید کرد: در گفت‌وگو با طرف مصری درباره رویدادهای لیبی نیز گفت‌وگو کردیم و بر اهمیت دستیابی به صلح و ثبات در این کشور تاکید کردیم و طرف مصری اعلام کرد که لیبی راه‌حل نظامی ندارد. موضوع.”

  حجت الاسلام سید سعید حسینی به عنوان امام جمعه و نماینده ولی فقیه در کاشان منصوب شد.

وی از میانجیگری مصر در برقراری آتش بس در نوار غزه قدردانی کرد و افزود که تقویت روند صلح فلسطین و اسرائیل مهم است.

شکری از سوی دیگر گفت: با وزیر امور خارجه آلمان در مورد حقوق بشر در هر دو کشور، اهمیت همکاری مشترک برای تقویت ارزش های مشترک، مسائل منطقه ای و بین المللی و سایر موضوعات مورد علاقه رایزنی کردیم.

وی گفت: در این گفتگوها به من فرصت داده شد تا دیدگاه دولت مصر را درباره حقوق سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مرتبط با حقوق بشر توضیح دهم. دولت مصر در تلاش است تا تمام خدمات اجتماعی و اقتصادی را به شهروندان ارائه دهد.

رئیس دستگاه دیپلماسی مصر گفت: قاهره با نگرانی شدید تنش ها را در همه جا دنبال می کند و ما همیشه در تلاش هستیم تا همه درگیری ها را به صورت مسالمت آمیز و بدون استفاده از ابزار نظامی حل کنیم.

وی در پایان گفت: ما از توافق لیبی و گفتگو بین گروه های مختلف در این کشور حمایت می کنیم.

این خبر را در العربی الجدید ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید