مقام سابق مصری: مصر در فقر غرق شده و دولت در آستانه فروپاشی است

خبر عجیب
یحیی حامد وزیر سرمایه گذاری در دوران ریاست جمهوری محمد مرسی رئیس جمهور فقید مصر

شفقنا- یحیی حامد، وزیر سرمایه گذاری در دوران ریاست جمهوری محمد مرسی، رئیس جمهور فقید مصر، هشدار داد که مردم مصر در فقر غرق شده اند و دولت در آستانه فروپاشی است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از عربی 21، حامد در مقاله ای که در سایت میدل ایست آی منتشر شده، به آنچه «تحلیل بسیار مهم منتشر شده توسط پروژه دموکراسی خاورمیانه» خوانده، اشاره کرده است. رابرت اسپرینگبورگ در تحلیل خود از مصر می نویسد: «کشوری طوری التماس می کند و طوری رفتار می کند که گویی کشوری غنی و نفت خیز مانند عربستان سعودی یا کشور تجاری مرفهی مانند چین است. نه این و نه آن».

این مقاله همچنین نسبت به آنچه “شباهت های گیج کننده مصر با لبنان قبل از بحران” خوانده می شود، هشدار می دهد.

وزیر سرمایه گذاری سابق مصر با اشاره به اینکه پیش از این در فضای مجازی نسبت به خطرات سقوط مالی قریب الوقوع مصر هشدار داده و موضوع را با رهبران سیاسی غربی در میان گذاشته بود، گفت: من حتی بزرگترین دشمنان خود را نمی خواهم. آنچه اسپرینگبرگ می نویسد در مورد کشورهای آنها صدق می کند. “این بیشتر یک سناریوی “نگاه نکن” است، با این تفاوت که به جای نادیده گرفتن یک سیارک که به زمین می آید، در مورد کشوری با 102 میلیون نفر صحبت می کنیم که در شرف برخورد با چنین سیارکی است.”

حامد در ادامه تحلیل خود خاطرنشان کرد که بدهی مصر از 370 میلیارد دلار در سال 2010 دو برابر شده است، اما مشکلات ساختاری عمده مانند بخش آموزش عمومی ویران شده و سیستم بهداشتی ضعیف رها شده است. در همین حال، نرخ مشارکت نیروی کار مصر به 42 درصد کاهش یافته است، بسیار کمتر از سطوح درآمد پایین و متوسط ​​در سایر کشورها که 58 درصد تخمین زده می شود.

  تلفات ولیعهد کرمانشاه به 3021 نفر رسید / هفت شهر کرمانشاه هنوز قرمز هستند

وی افزود: اگر فشار ارتش مصر بر بخش خصوصی را تسلط بر اقتصاد کشور بدانیم، جای تعجب نیست. رژیم السیسی میلیاردها دلار را برای پروژه‌های مملو از فساد در مقیاس بزرگ هدر داده است که هیچ نتیجه آشکاری از توسعه اقتصادی یا سیاسی نداشته است.

به گفته وزیر سابق مصر، ساخت کاخ‌ها و اقامتگاه‌های جدید ریاست‌جمهوری شبیه راهبردی است که موسولینی برای جلب توجه دنبال می‌کند، در حالی که نزدیک به 30 میلیون مصری با کمتر از 3.20 دلار در روز زندگی می‌کنند.

اخبار عربی 21

دیدگاهتان را بنویسید