رای الیوم: ایران هرگز همسایگان خود را تهدید نکرده است

خبر عجیب

شفقنا- ایران هرگز تهدید نظامی برای بحرین، امارات و حتی عربستان سعودی نبوده است، اما این کشورها به دلیل ترسی که آمریکا به آنها القا می کند، همچنان نگران احتمال و تهدید رژیم های خود هستند. تهران.

به گزارش ایرنا، رای الیوم امروز (شنبه) در گزارشی با اشاره به اعلام رسمی بحرین مبنی بر استقرار دائمی یک افسر نیروی دریایی رژیم صهیونیستی در این کشور نوشت: اسرائیل در این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس موافق است، چندین سوال از تریبون های عربی نشات گرفته است. .

به گفته وزارت خارجه بحرین می گوید که بخشی از یک ائتلاف بین المللی است. این کشور متشکل از 34 کشور است که آزادی دریایی را تضمین می کند، که سؤالاتی را در مورد نگرانی های بین المللی در مورد کشتیرانی ایجاد می کند. کشورهایی هستند که بحرین نامی از آنها نبرده و در این اتحادیه شرکت می کنند.

وزارت خارجه بحرین گفت که این اقدام بخشی از ائتلاف بین المللی متشکل از 34 کشور برای آزادسازی کشتی های بین المللی است و حتی ایران، همسایه بحرین، از جمله کشورهایی است که منامه از آن می ترسد که مشکل ساز شود. که توضیح می دهد که چرا بحرین به رژیم امنیتی دریایی صهیونیستی متوسل شده و چرا از متحدان رژیم اسرائیل نام نمی برد.

رای الیوم افزود: افسر دائمی که به بحرین منصوب شده و طی چند هفته آینده وارد منامه می شود، افسر ارشد نیروی دریایی رژیم اسرائیل است و رابط ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا خواهد بود. بحرین در 200 کیلومتری سواحل ایران قرار دارد.

  توسعه شبکه آبرسانی برای آب های سطحی با حفر چاه های جذبی در محلات

اقامت دائم یک افسر ارتش اسرائیل در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس پس از عادی سازی روابط موسوم به «ابراهیم ابراهیم» بین این رژیم و کشورهایی مانند بحرین، امارات، سپس مراکش و سودان که از سپتامبر 2020 آغاز شد، بی سابقه است.

خالد الجیوسی، نویسنده این گزارش، در ادامه خاطرنشان کرد: بحرین در بین مردم خلیج فارس به عنوان «حیاط خلوت» عربستان سعودی (شرق عربستان سعودی) شناخته می شود که توسط ملک فهد از منطقه شرقی آن جدا شده است. بریج «حضور یک افسر اسرائیلی در حیاط خلوت عربستان ادعای سعودی ها نسبت به رژیم اسرائیل را زیر سوال می برد زیرا حضور این افسر اسرائیلی در منامه به آنها (عربستان سعودی) نزدیک است.

این موضوع (استقرار یک افسر ارشد نیروی دریایی اسرائیل در منامه) از سوی مقامات ریاض تکذیب شد، اگرچه آنها سفر غیرمنتظره محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به تل آویو را تکذیب کردند و رسما تاکید کردند که عربستان سعودی به عادی سازی روابط با کی روش ادامه خواهد داد. رژيم امتناع مي‌كند و معتقد است كه رژيم اسرائيل بايد حضور فلسطيني‌ها در سرزمين خود را زير سوال ببرد، بر اساس ابتكار عربي كه توسط پادشاه فقيد عربستان سعودي عبدالله بن عبدالعزيز پيشنهاد شده است.

به نظر می رسد بنی گانز وزیر دفاع رژیم صهیونیستی که اخیراً به بحرین سفر کرده است، طبق توافقنامه همکاری امنیتی اسرائیل و به بهانه اطمینان از حمل و نقل بین دو کشور، موفق شده است مقامات بحرینی را از حضور این افسر ارشد متقاعد کند. . او از خاک بحرین در سطح بین المللی استفاده کرد و بحرین را در مقابل ایران قرار داد که مخالف استثمار رژیم اسرائیل از خلیج فارس و تهدید امنیت آن بود.

  اقامه عزاداری آئین الرضا در بقعه علی بن بابوی

از سوی دیگر مخالفان رژیم بحرین هر گونه عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل را تکذیب می کنند و حضور یکی از مقامات رژیم در کشورشان این سوال را ایجاد می کند که آیا مردم بحرین حضور وی را می پذیرند و حضور ارتش اسرائیل می تواند منجر شود. به درگیری ها با مقامات بحرین که یکی از کشورهای متاثر از انقلاب‌های بهار عربی بود، در حالی که ایران هیچ‌گاه تهدید نظامی برای بحرین، امارات و حتی عربستان نبوده است، اما کشورها به دلیل ترس همچنان نگران این احتمال هستند. که ایالات متحده بر آنها اعمال می کند و موجودیت رژیم های تهران خود را تهدید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید