رئیسی: قربانیان شهدا به اندازه کافی توضیح داده نمی شوند

خبر عجیب

شفقنا- رئیس جمهور با تاکید بر اینکه قربانیان شهدا به اندازه کافی تبیین نشده اند، افزود: اگر رشادت شهدا در سایر نقاط دنیا اتفاق می افتاد صدها فیلم و کتاب در این باره ساخته و نوشته می شد. “

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی صبح امروز (شنبه) در دیدار جمعی از خانواده شهدا و جانبازان حادثه بمباران مسابقه فوتبال چوار استان ایلام که توسط رزمندگان بعثی در سال 1365 عیلام را از استان‌ها کرد. وی از ایفای نقش بزرگی در دفاع از کشور، نظام و انقلاب اسلامی یاد کرد.

وی گفت: مردم این استان به انقلاب ادای احترام کرده اند و ملت ایران همواره شاهد ایستادگی آنان در برابر دشمن بوده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه شاید برخی از استان های کشور در دوران دفاع مقدس در خط مقدم نبرد با دشمن نبودند اما مورد هجوم قرار گرفتند، افزود: این ما بودیم که با وجود بمباران شدید دشمن از شهر خارج نشدیم.

وی با تشکر و قدردانی از رهبر معظم انقلاب به خاطر زنده کردن یاد و خاطره شهدای مسابقه فوتبال چوار در ایلام، تاکید کرد: این دیدار در سال 86 نشان از مقاومت مردم ایلام بود چرا که آنها ثابت کردند: هیچ وقت نتوانستند صحنه را ترک کن

رهبر حادثه 23 بهمن سال 65 ایلام آن را نشانه داغ فساد دشمن دانست و گفت: این حادثه را باید برای جوانان و ورزشکاران «تبیین» کرد تا در تاریخ ایران و آزادگان به یادگار بماند. جهان.

وی با تاکید بر لزوم توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب جهاد تبین خاطرنشان کرد: روشنگری در مسیر جهاد تبین وظیفه همگان به ویژه تریبون ها و هنرمندان است. نباید اجازه دهیم درس مقاومت، یاد شهدا و ایثارگران فراموش شود.

  توزیع 105000 تن آسفالت در معابر و خیابان های کوم

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه قربانیان شهدا به اندازه کافی تبیین نشده اند، افزود: اگر رشادت های شهدا در سایر نقاط دنیا اتفاق می افتاد صدها فیلم و کتاب در این باره ساخته و نوشته می شد. .

وی با اشاره به محل شهادت شهدای چوار گفت: زمین فوتبال که در سال 65 مورد هجوم دشمن قرار گرفت و باعث شهادت ده ها عزیزمان شد، باید به یادگار رشادت ها و استقامت این عزیزان تبدیل شود. شهدای چوار این زمین فوتبال باید محل ورزش جوانان ایلام و حتی استان های همجوار باقی بماند و در عین حال مظهر مقاومت، تفکر والا و انسان سازی شهدای این حادثه باشد.

رئیسی با بیان اینکه شهدای فوتبال چوار باید الگوی همه ورزشکاران باشند و حرکت مهم آنها در تمام رده های سنی و نسل ها حفظ شود، افزود: باید ویژگی های فردی هر یک از این شهدا روشن شود چرا که آنها دارای یک ویژگی بودند. عالی و روح بلند».

وی ادامه داد: شهدای چوار می خواستند با مقاومت خود در بحبوحه حملات صدام به مردم آرامش دهند.

رئیس جمهور قدردانی از شهدای ورزشکار ایلام را در سطح ملی و بین المللی ضروری دانست و تاکید کرد: جنایات و مظلومیت صدام و حامیانش در حق ورزشکاران و جوانان بی دفاع ایلام و مظلومیت شهدای مسابقه فوتبال باید باشد. در خارج از ایران نشان داده شده است.

وی با اشاره به فیلم «مستطیل سرخ» که برای بمباران مسابقه فوتبال چوار ساخته شده است، گفت: قطعا سازندگان این فیلم در پیشگاه خداوند هستند چرا که این فیلم می تواند جنایت دشمن را برای جوانان به تصویر بکشد. و شهدا را به جامعه معرفی کنیم.

  تست بیش از 200 نازل در جایگاه های CNG استان اردبیل

دیدگاهتان را بنویسید