دو پهپاد پیشرفته جدید به ناوگان نیروهای مسلح اضافه شد

به گزارش شفقنا، پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا آشتیانی، مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، امیر حاجه فرد و جمعی از مسئولان نیروهای مسلح افتتاح شد. .

در این مراسم سردار سرتیپ دکتر محمدرضا آشتیانی ضمن بازدید از نمایشگاه پهپاد سازمان صنایع هوایی، با حضور در جمع کارکنان این سازمان، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و رجب از شهدای صنعت دفاعی تجلیل کرد و فهری زاده در سخنانی گفت: بی شک صنعت پهپاد یکی از نقاط قابل اعتماد برای افزایش اقتدار و حراست جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه چهار دهه از شکل گیری این صنعت بومی در مجموعه صنایع هوایی وزارت دفاع می گذرد، افزود: امروز در چهل و سومین بهار انقلاب شاهد تبلور و شکوفایی این صنعت هستیم. و ظهور دستاوردهای عملیاتی جدید در این صنعت.»

دو پهپاد پیشرفته جدید به ناوگان پهپادهای نیروهای مسلح اضافه شد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه پهپاد یکی از ارکان کلیدی توان رزمی و عملیاتی نیروهای مسلح در افق فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی است، گفت: راه درازی در پیش داریم. همچنین باید با اتکال به خداوند متعال و با تدبیر و اراده و تلاش روزافزون در جهت اعتلای این صنعت و عرضه محصولات جدید تمام تلاش خود را به کار گیریم.

امیر سرتیپ آشتیانی با اشاره به روندهای جهانی و درگیری های منطقه ای و نسل های مختلف تسلیحات و تجهیزات نظامی افزود: امروزه نقش پهپادها در صحنه های نظامی، ماموریت های مختلف اطلاعاتی و عملیاتی از جمله تجسسی، اپتیکی و سیگنالی جنگل غیرقابل انکار است و این محصول استراتژیک به عنوان یکی از سیستم های اصلی در تمامی صحنه های خشکی، هوا، دریا و خشکی نقشی کاربردی و کلیدی دارد.

  «یارانه نقدی» و «طرح معیشتی» خانواده های پردرآمد لغو می شود/ پرداخت یارانه سه برابری فرزندان خانواده های کم درآمد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به پهپادهای مدرن ارائه شده در نمایشگاه دستاوردهای پهپاد گفت: تحقق نیروهای مسلح شعار «ما می توانیم» است.

دو پهپاد پیشرفته جدید به ناوگان پهپادهای نیروهای مسلح اضافه شد

وی با قدردانی از دانشمندان و کارکنان صنایع دفاعی، شبکه های همکار و همه کسانی که در این دستاورد بزرگ ملی نقش داشته اند، گفت: انتظارات صنعت پهپاد، توانمندی ها و ماموریت های آن فراتر از آن چیزی است که تاکنون به دست آمده است. در دوره کنونی قصد داریم با توسعه توانمندی ها، نوع ماموریت و تنوع استفاده از پهپاد در نیروهای مسلح و کشورهای دوست، این محصول بسیار استراتژیک را به یکی از ارکان دفاعی عالی و قابل اعتماد در جبهه های مختلف کشور تبدیل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید