آگاهی عمومی از نقش فاصله گذاری اجتماعی در کنترل تاج

به گزارش خبرگزاری موج گیلان ، اسداله عباسی امروز (شنبه) در جلسه ستاد استانداری ویروس کرونا وی با تبریک ولادت امام جواد(ع) به حضور پرشور گیلانیان در مراسم 22 بهمن اشاره کرد و گفت: ایشان گفتند همیشه مسیری را که رهبر معظم انقلاب ترسیم کرده اند دنبال می کنند.

وی در ادامه با اشاره به روند رو به رشد بیماری عروق کرونر قلب و نوع جدید آن در کشور خاطرنشان کرد: باید مراقبت های بیشتری صورت گیرد. فاصله اجتماعی را رعایت کنید و همچنین اطلاعات و آموزش های مربوطه را در این زمینه ارائه دهید.

جلسه ستاد استانی مقابل ولیعهد گیلان

عباسی بر لزوم تزریق نوبت سوم واکسن تاکید کرد و افزود: واکسیناسیون این بخشی از اقدامات برای مقابله با تاج و تخت است و حفظ جان مردم موضوع مهمی برای مسئولان است و تلاش می کنیم شرایطی را فراهم کنیم تا مردم بتوانند کار و تلاش کنند تا امرار معاش کنند و همچنین دستورات اداره کل را رعایت کنند. مقر تاج

استاندار گیلان بر پرهیز از تشکیل اجتماعات و توجه به فاصله گذاری در جوامعی که به ناچار شکل می گیرد، تاکید کرد و بر آگاهی مردم از طریق رسانه های عمومی و تولید محتوای مناسب برای تمامی سنین در این حوزه تاکید کرد. همچنین خاطرنشان کرد و گفت: اقدامات بهداشتی نیز باید در این بخش لحاظ شود.

وی بر لزوم افزایش مراکز درمانی سرپایی، بستری بیماران عروق کرونر در تمامی بیمارستان های دولتی و خصوصی و استفاده از تمامی امکانات برای درمان آنها تاکید کرد.

عباسی گفت: مقوله دارو به اندازه نان مهم است و قیمت آن باید با توزیع جدی نظارت شود.

  رایزنی بین ایالات متحده آمریکا و امارات متحده عربی در مورد تلاش های جاری برای بازگرداندن ثبات در افغانستان

استاندار گیلان از اقدامات انجام شده در اورژانس تازه تاسیس بیمارستان حشمت رشت تقدیر کرد و گفت: دستگاه های جدید باید هر چه سریعتر فعال شده و مورد استفاده بیماران قرار گیرد.

وی در خصوص فعالیت اماکن عمومی مانند پذیرایی، رستوران ها و سالن های ورزشی گفت: این مکان ها باید با حداقل ظرفیت و با رعایت الزامات بهداشتی کار کنند در غیر این صورت طبق قانون کار می شود.

عباسی به تداوم آموزش مجازی در مراکز آموزشی اشاره کرد و افزود: باید برای ارائه محتوای با کیفیت به دانش آموزان دقت کافی شود.

استاندار گیلان همچنین به موضوع سفر به نوروز و ورود گردشگران به استان اشاره کرد و گفت:

وی در پایان سخنان خود خواستار بسیج سپاه و بیمه سلامت برای پوشش بیمه افراد فاقد بیمه سلامت، ارزیابی و اجرای طرح دلجویی به عنوان جلوه ای از همدلی واقعی در استان شد که جای تشکر دارد.

در این جلسه که فرمانداران سراسر بخشداری نیز در قالب ارتباط تصویری حضور داشتند، هر یک از روسای کارگروه های ستاد منطقه ای مدیریت کرونا گزارشی از پیشرفت حوزه انتخابیه خود ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید