آب و هوای عراق دروازه ورود کالاهای ایرانی به سوریه و لبنان است

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، کیوان کاشفی در نشست فعالان اقتصادی کرمانشاه با سرکنسول ایران در سلیمانیه عراق، به تاریخچه روابط تجاری ایران و عراق که از سلیمانیه و اقلیم آغاز شد، اشاره کرد و افزود: سلیمانیه از دیرباز دارای روابط تجاری پایدار با ایران

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه ادامه داد: در طول تاریخ بیشترین تبادل هیئت تجاری را با سلیمانیه و پس از آن اربیل و دهوک داشته ایم.

به گفته یکی از اعضای هیات مدیره اتاق ایران، تعداد قابل توجهی از شرکت های ایرانی در حال حاضر دفاتر فعال در سلمانیا دارند و شانس سرمایه گذاری در این بخش بسیار بالاست.

وی گفت: «اقلیم، به ویژه در استان سلیمانیه، همچنان نقش کلیدی و متفاوتی در تجارت با عراق دارد. خودش را دارد.

وی از اقلیم عراق به عنوان دروازه ورود کالاهای ایرانی به سوریه و لبنان یاد کرد و افزود: در حال حاضر بسیاری از کالاهای ما از طریق اقلیم به صورت رسمی و غیر رسمی راهی سوریه و لبنان می شود که نقش مهمی در شناسایی کالاهای ایرانی در بازار دارد. «این کشورها دارند.

به گفته رئیس اتاق کرمانشاه، با توجه به راه اندازی عرضه کامل کالا به عراق در آینده نزدیک، این عرضه کامل در منطقه نیز آغاز خواهد شد.

کاشفی معتقد است همه اینها نشان می دهد که تجارت اقلیم نیز جایگاه ویژه ای دارد و نیاز به تقویت دارد.

وی افزود: با توجه به شرایط و فرصت های اقلیمی، تعاملات تجاری با این بخش در مقایسه با بخش عربی نیازمند الگو و سیاست خاص و منحصر به فرد خود است.

  نسخه انگلیسی کتاب جامع روزه و سلامت اسلامی منتشر شد

وی یکی از مهم ترین سیاست های تجاری که باید بین کرمانشاه و منطقه تقویت شود، سفر به استان ها در سطح مدیران ارشد و استانداران است که می تواند در حل مسائل مرزی بسیار مفید باشد.

یکی از اعضای هیئت مدیره اتاق ایران تاکید کرد: در سال های اخیر سالانه حداقل یک بار بازدید از سوی استانداران هر دو کشور داشته ایم، اما اکنون نزدیک به هشت سال است که این روند ضعیف شده و باید از سر گرفته شود. “

کاشفی حل مسائل مرزی، حل مسائل مربوط به قوانین و مقررات، تعرفه و سفر را از مهمترین مزیت های هیئت های تجاری عنوان کرد.

موضوع دیگری که رئیس اتاق کرمانشاه به آن اشاره کرد و باید بین دو نقطه ایران و اقلیم حل شود، اعمال استانداردهای دو کشور است که باید با دقت بیشتری و برای موضوعات بیشتری انجام شود.

کاشفی با بیان اینکه زمانی امکان اخذ تاییدیه استاندارد صادرات ایران از طریق شرکت های بین المللی وجود داشت، افزود: اکنون با توجه به شرایط تحریم، این شرکت ها برای حضور در ایران با چالش مواجه شده اند و باید برای این موضوع فکری کرد.

رئیس اتاق کرمانشاه اجرای استانداردهای بین دو کشور را که می تواند کیفیت کالاهای صادراتی را بهبود بخشد، مورد تاکید قرار داد و گفت: عراق بازار بزرگ اقتصاد باز است که برخی کشورها مانند ترکیه در آن حضور دارند و آیا باید در آن حضور داشته باشیم. می تواند از نظر کیفی با محصولات این کشورها رقابت کند.

وی در پایان به تجارت ریالی ایران و منطقه عراق اشاره کرد که فعالان اقتصادی را برای انجام تعهدات ارزی با چالش مواجه کرده است و باید از ظرفیت صرافی های قوی در سلمانیا برای رفع این موضوع استفاده کرد.

  تلفات روزانه تاج به 268 نفر رسید

دیدگاهتان را بنویسید