5 کاری که باید در این هفته در بازار بیت کوین انجام دهید

به گزارش موج نیوز، بیت کوین هفته جدید را امیدوارکننده آغاز کرد اما کندل هفتگی این ارز 1000 دلار کمتر از قیمت شروع هفته خود بود و در 37000 دلار بسته شد.

با شروع ناامیدکننده بیت کوین در ماه اول سال جدید و وضعیت نامشخص فدرال رزرو در مورد نرخ بهره، معامله گران می توانند پنج عامل زیر را در نظر بگیرند.

تأثیر خرس ها بر شمع هفتگی بیت کوین

مل اسکات ملکر، یکی از معامله گران و تحلیلگران بازار، گفت حجم قوی که بیت کوین را به 36650 دلار در فروش بیت استمپ رساند، منجر به بسته شدن ضعیف کندل هفته نامه شد و افزود که تا زمانی که کندل هفتگی بیت کوین افزایش نیابد، بازار افزایش نخواهد یافت. بیش از 39600 سوله را ببندید

تحلیلگر Rekt Capital همچنین گفت که بیت کوین همچنان در برابر 38500 دلار مقاومت می کند و همچنین گفت که تا زمانی که شمع هفتگی بیت کوین بیش از 39000 دلار بسته نشود، بازار کاهش خواهد یافت.

بدترین عملکرد ماهانه S&P 500 مارس 2020

با معاملات آتی پیش از فدرال رزرو در روز دوشنبه، S&P 500، که بیت کوین در ماه های اخیر همبستگی قوی با آن نشان داده است، به سمت بدترین عملکرد ماهانه خود از مارس 2020 پیش می رود.

و S&P در این ماه ۷ درصد از ارزش خود افت کرد که نشان دهنده شروع شلوغ سال برای بیت کوین است. یکی از دلایل این کاهش، سیاست محدودکننده فدرال رزرو برای مقابله با نقدینگی بی‌سابقه در آغاز همه‌گیری ویروس کرونا است. عدم اطمینان در مورد زمان افزایش نرخ بهره یکی دیگر از مشکلات سرمایه گذاران بیت کوین است.

  شناسایی انباشته برنج و شکر در شاهین شهر

دستور اجرایی بعدی بایدن در مورد ارزهای دیجیتال که به فوریه منتقل شد، عامل مهم دیگری است که می تواند بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد.

سرمایه گذاران بلند مدت بیت کوین

روند سرمایه گذاران قدیمی بیت کوین برای دست نزدن به دارایی های خود ادامه دارد. داده‌های گلس‌نود در این هفته همچنین تأیید می‌کند که تعداد آخرین بیت‌کوین‌های معامله شده در پنج و هفت سال پیش به اوج خود رسیده است. این تعداد بیت کوین بدون تغییر در حال حاضر به 716727 رسیده است.

این در حالی است که در دی ماه با وجود کاهش قیمت این ارز شاهد کاهش ذخایر بیت کوین در صرافی ها بودیم. به گزارش گلس‌نود، ذخایر صرافی‌های بزرگ در صرافی‌های بزرگ تنها در این هفته حدود 243 میلیون دلار کاهش یافته است.

30 درصد تخفیف در صندوق بیت کوین در مقیاس خاکستری

وضعیت صندوق سرمایه گذاری بیت کوین Grayscale مساعد نیست. با وجود داده هایی که نشان می دهد موسسات علاقه مند به سرمایه گذاری در بیت کوین در ژانویه هستند، تقاضا برای محصولات سرمایه گذاری BTC همچنان رو به کاهش است.

بر اساس گزارش Coinglass، هفته گذشته، GBTC (صندوق سرمایه گذاری بیت کوین در مقیاس خاکستری) با ارزش بسیار پایین تر از قیمت بیت کوین معامله شد. در 22 ژانویه، برخی از شرکت ها موفق شدند سهام GBTC را حدود 30 درصد کمتر از قیمت بیت کوین بیت کوین در آن روز خریداری کنند. یان ووستنفلد، تحلیلگر Anchin گفت که علیرغم تفاوت قیمت، GBTC لزوماً در بلندمدت برای سرمایه گذاران نهادی برد-برد نیست.

  ایران حمله تروریستی اخیر به ارتش مصر را محکوم می کند

شاخص ترس و طمع

شاخص ترس و طمع که از اوایل سال 2022 در محدوده «ترس شدید» قرار دارد، در حال حاضر رو به بهبود است. روز یکشنبه، شاخص برای اولین بار از 3 ژانویه از منطقه “ترس شدید” خارج شد و عددی بالای 25 را نشان داد. اما با بسته شدن شمع هفتگی ضعیف بیت کوین، این شاخص به محدوده ترس شدید بازگشت.

دیدگاهتان را بنویسید