491 پروژه عمرانی هرمزگان در دهه فجر افتتاح و نوسازی می شود

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مهدی دوستی استاندار هرمزگان ظهر امروز در شورای خبر استان ضمن استقبال از فرارسیدن دهه مبارک فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برای عبور از بحران ها. چالش های پیش روی نظام اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران به برکت حمایت های مردم ولایت فقیه و ایثار مردم ایران امروز به عنوان اولین نیروی جهان و منطقه اسلام قیام کرده است. و چالشی برای جامعه مستکبر و مستکبر.

وی با اشاره به تلاش دولت برای ارائه خدمات بی اساس مبتنی بر توزیع عادلانه امکانات و منابع گفت: در دهه فجر امسال 491 پروژه با اعتبار 134.680 میلیارد ریال آماده بهره برداری و کلنگ زنی است.

استاندار هرمزگان افزود: از این تعداد 463 پروژه با اعتبار 63 هزار و 117 میلیارد ریال افتتاح و عملیات اجرایی 28 طرح در استان با اعتباری بالغ بر 71 هزار و 562 میلیارد ریال راه اندازی می شود. .

دوستی با بیان اینکه 75 درصد اعتبار پروژه های افتتاح شده در دهه فجر از محل اعتبارات دولتی و 25 درصد از محل سرمایه گذاری بخش خصوصی بوده است، گفت: 8 درصد اعتبار پروژه های آغاز به کار در دهه فجر از محل اعتبارات دولتی و 92 درصد اعتبارات دولتی است. این یک سرمایه گذاری از طرف بخش خصوصی است.

استاندار هرمزگان همچنین گفت: بندرعباس با 110 پروژه، میناب با 67 پروژه و سیریک با 37 پروژه بیشترین تعداد پروژه را به خود اختصاص داده اند و پارسیان، بندرعباس و میناب بیشترین اعتبار را در پروژه های قابل افتتاح دارند.

  توضیحات وزیر جهادکشاورزی در خصوص میوه های شب عید

وی ادامه داد: در بین شهرستان های بندرعباس با 110 پروژه و وام 65 هزار و 962 میلیارد ریالی بیشترین تعداد پروژه و بیشترین اعتبار در پروژه های آماده راه اندازی عملیات اجرایی وجود دارد.

استاندار هرمزگان با اشاره به آمار توزیع پروژه های آماده بهره برداری توسط دستگاه های اجرایی گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان، بخشداری تعمیر، توسعه و تجهیز مدارس و سازمان جهاد کشاورزی استان با 77. شرکت گاز منطقه ای، سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت آبفای منطقه ای به ترتیب با شش، پنج و سه پروژه با بیشترین تعداد تعمیرات قابل افتتاح هستند.

وی افزود: توسعه گازرسانی به بندرعباس (فازهای 6 و 7)، پست 63 کیلوولت پیامبر اعظم 1 (آژیان)، اجرای تقاطع غیرهمسطح میدان قدس، بهسازی و لایروبی اسکله رمچاه، بهسازی و توسعه. شبکه توزیع آب بندرعباس، احداث دبستان 12 کشتارگاه و بهره برداری از فاز اول شهرک تخصصی صنایع دریایی از جمله طرح های پیشرو است که با اعتبار ریالی قابل افتتاح است.

دوستی افزود: افتتاح اسکله شماره 7 و 8 صنایع انرژی با وام 90 میلیون یورویی معادل 2700 میلیارد تن، افتتاح انبارهای معدنی صنایع انرژی سالکو پارسیان با وام 12 میلیون یورویی معادل 360 میلیارد تن یورو معد 17 میلیارد و 400 میلیون تومان از پروژه های پیشروی است که در دهه فجر امسال با اعتبار ارزی به بهره برداری می رسد.

استاندار هرمزگان امروز در حاشیه جلسه شورای اطلاع رسانی استان علاوه بر ارائه گزارشی از پروژه های احتمالی افتتاح در دهه فجر خبر خوش دیگری را اعلام کرد و گفت: 10 هزار و 350 میلیارد ریال از محل سفر رئیس جمهور اعتبار دارد. به هرمزگان در دو مرحله تقسیم می شود که مرحله اول با واریز شش هزار میلیارد ریال در دستگاه های اجرایی استان انجام شد و در هفته جاری چهار هزار و 350 میلیارد ریال دیگر به حساب استان واریز می شود.

  طالبان تظاهرات زنان در کابل را سرکوب کردند

وی افزود: میزان وام های مصوب از زمان سفر رئیس جمهور به هرمزگان بسیار چشمگیر و منحصر به فرد بوده و بخشی از این وام ها که پس از مدت محدودی از سفر رئیس جمهور به استان اعطا شده است صرف آموزش و درمان می شود. . اولویت.”

دوستی در خصوص اقدامات عملیاتی برای راه اندازی پروژه فولاد سیمین گفت: در هفته جاری جلسه تفصیلی در خصوص راه اندازی این پروژه که چند سالی است با تأخیر مواجه شده است، برگزار می شود و امیدواریم اجرای این پروژه به نتیجه برسد. تا اوایل سال آینده تکمیل شود. «استارت یک مقام عالی رتبه کشور.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از پروژه های فولادی با ظرفیت یک میلیون و 500 هزار تن در شرف اجراست و هم اکنون زمین محل اجرای طرح توزیع شده است.

استاندار هرمزگان تکمیل زنجیره پایین دستی فولاد را یکی از گلایه های مردم استان که اشتغالزایی و ارزش افزوده بالایی نیز دارد تاکید کرد و گفت: محدود کردن تولیدات این بخش به محصولاتی مانند شمش مزایای زیادی دارد. این منطقه. به مردم نرسید

دوستی همچنین از توسعه «بسته کلان پروژه» در استان خبر داد و گفت: به منظور بهره مندی از مزایای استان، چهار پروژه بزرگ شامل 2 پروژه فولادی، یک پروژه معدنی و یک پروژه پالایش نفت در استان اجرا می شود. در حال پیگیری و تدوین هستند.خوب در روستا.

استاندار هرمزگان در آخرین بخش از سخنان خود در این نشست از تعیین عوارض آلایندگی از محل آب شیرین کن ها برای رفع خسارات دریا و محیط زیست خبر داد و افزود: کارگروهی در این خصوص تعیین شده است. تعداد قابل توجهی از این مکان از دریا.

  برای کنترل تردد مردم از مرزها نهایت دقت و کنترل را داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید