37 واحد راکد در شهرک صنعتی قزوین به چرخه تولید بازگشتند

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین با بیان این مطلب گفت: در سال تولید، نگهداری، رفع موانع و در راستای تلاش برای ایجاد واحدهای راکد و تعطیل از ابتدای سال جاری تاکنون 37 واحد تولیدی به ثبت رسیده است. . رکود با اشتغال ۶۴۸ نفر زندانی در شهرها و نواحی صنعتی استان و با مشکلاتی از جمله کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش، نبود بازار فروش، مشکلات خرید مواد اولیه، نوسازی و بازسازی تجهیزات و تفاوت شرکا، عدم همکاری بانکی در اعطای تسهیلات مستعد راه اندازی مجدد شناسایی شدند و با مشاوره کارشناسان تشخیصی، همکاری بانک های موجود و ارائه دهندگان خدمات شناسایی و به چرخه تولید بازگشتند و ادامه فعالیت داشتند.

مسئول تولیدات این واحدهای تولیدی در حال فعالیت شامل ظروف یکبار مصرف سبزیجات، درب و پنجره آلومینیومی، سیلیس، رنگ صنعتی، قطعات فلزی، چسب، شانه تخم مرغ، قالب تزریق پلاستیک، لوازم جانبی پرده، بسته بندی مواد غذایی، دستکش، آب، نوشیدنی ، سازه فولادی، الیاف شیمیایی، ریخته گری، کک نفتی، شکر، پلیمر، کاتالیزور، نشاسته کشمش، کشمش، لوازم آرایشی و بهداشتی، خوراک دام و طیور، نخ پلی استر، ساخت اتاق تمیز و .. .. فهرست شده است.

رضا صفری در پایان با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از 40 واحد تولیدی راکد در شهرها و نواحی صنعتی استان قزوین به چرخه تولید بازگشت و دوباره راه اندازی شد، یادآور شد: امسال نیز بخش زیادی از توان و انرژی علاوه بر جذب سرمایه گذاران جدید و با حمایت از واحدهای تولیدی فعال، خود را وقف راه اندازی کارخانه های راکد و نیمه فعال و تعیین بانک های جایگزین کرده ایم.

  اعتکاف در شهرهای غیرقرمز با ظرفیت 20 درصد مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید