گاردین: صدها داعشی با پاسپورت های جعلی به آمریکا و اروپا می گریزند

خبر عجیب

شفقنا- گاردین فاش کرد که صدها تن از اعضای گروه تروریستی و تکفیری داعش با گذرنامه های جعلی حرفه ای به آمریکا، اروپا و کانادا گریخته اند.

تحقیقات نشان می‌دهد که صنعت آنلاین پررونق که در جعل گذرنامه با ویزاهای رسمی و مهر مسافرتی تخصص دارد، به افراد مرتبط با داعش اجازه می‌دهد سوریه را ترک کرده و به بریتانیا بروند. ، اتحادیه اروپا، کانادا و ایالات متحده.

یکی از این شبکه ها که توسط ازبک ها با ارتباط با افراط گرایان در ترکیه اداره می شود، گذرنامه های جعلی با کیفیت بالا را تا سقف 15000 دلار (11132) می فروشد که گفته می شود از کشورهای مختلف آمده است. در حداقل 10 موردی که گاردین شناخته شده است، افرادی که از مرز سوریه و ترکیه عبور کرده اند به طور غیرقانونی از محصولات آن برای خروج از فرودگاه استانبول استفاده کرده اند.

فروشندگان ادعا می کنند که اتحادیه اروپا محبوب ترین مقصد است، اما می گویند که حداقل در دو مورد، افرادی موفق شده اند با پاسپورت های جعلی روسی از استانبول به مکزیک سفر کرده و به طور غیرقانونی از مرز به ایالات متحده عبور کنند. نیجر و موریتانی مانند اوکراین و افغانستان از اهداف محبوب تروریست های داعش هستند.

تجارت این شهروند ازبکستانی به قدری خوب پیش می رود که او اخیراً یک کانال جدید در برنامه پیام رسان رمزگذاری شده تلگرام راه اندازی کرده است که به طور رسمی به نام استانبول گلوبال مشاور نامیده می شود. تجارت رو به رشد او نشان می دهد که افراط گرایان خطرناک می توانند از چتر محافظ آژانس های اطلاعاتی در سراسر جهان فرار کنند و از عدالت فرار کنند و به طور بالقوه فعالیت های تروریستی را در کشورهایی غیر از سوریه دنبال کنند.

  کمک ها اراده ای برای سامان دادن به وضعیت حسینیه ها ندارند / حسینیه ها می توانند برای برنامه های مختلف فرهنگی استفاده شوند.

معمولا گران ترین گزینه پاسپورت اتحادیه اروپا است که به ازای هر مشتری 8000 دلار به فروش می رسد. روش کار به این صورت است: یک شهروند اتحادیه اروپا معمولا با پاسپورت خود وارد ترکیه می شود، آن را به یک جعل ازبک و همکارانش به قیمت حدود 2500 یورو می فروشد و سپس عکس پاسپورت خود را با عکس مشتری عوض می کند. دارنده اصلی پاسپورت پس از آن ادعا کرد که پاسپورت خود را گم کرده است و برای دریافت نسخه کپی به کنسولگری خود در استانبول اقدام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید