پروژه های شاخص مدیریت شهری اصفهان افتتاح می شود

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، شاخص مدیریت شهری اصفهان در طراحی شده است دهه فجر امسال کار خواهد کرد.

در میان آنها 12 پروژه پیشرو هستند شهرداری اصفهان که نسبت به سایر پروژه های مدیریت شهری اهمیت بیشتری دارند و شهروندان به عنوان پروژه های شاخص آماده افتتاح معرفی می شوند. این پروژه ها به ارزش 94 میلیارد و 880 میلیون تن آماده بهره برداری است.

در ادامه به بررسی اجمالی روند اجرای این پروژه ها می پردازیم.

احداث ساختمان آتش نشانی چهارباغ

یکی از پروژه های بزرگی که قرار است در دهه فجر در حوزه منطقه یک و سه اصفهان رونمایی شود، ساختمان ۱۵ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تنی آتش نشانی در خیابان چهارباغ است.

این ایستگاه در زمینی به مساحت 1200 متر مربع با زیربنای 900 متر مربع شامل ساختمان اداری و آشیانه خودروهای آتش نشانی ساخته شده است.

با توجه به ترافیک سنگینی که در اکثر ساعات روز در خیابان چهارباغ پایین وجود دارد، موضوع امدادرسانی به محلات و مناطق این منطقه یکی از موضوعات اساسی محسوب می شود که کمک شایانی به حل مشکل ساخت و ساز در خیابان چهارباغ پایین می کند. این ایستگاه

ساماندهی و آسفالت خیابان سپه

خیابان سپه یکی از اصلی ترین مراکز گردشگری اصفهان در ارتباط میدان نقش جهان با میدان امام حسین (ع) است که در دهه های اخیر همواره با مشکل ترافیک و ازدحام جمعیت مواجه بوده است. شهرداری اصفهان نیز برای آسفالت برخی از محورهای گردشگری اصفهان مانند گردنه چهاربه و محورهای منتهی به آن که در سال های اخیر از خودرو خالی شده است، خیابان سپه را به پیاده راه تبدیل کرده است.

سازمان در خیابان سپه شامل عملیات پیاده رو و پیاده رو با زیرسازی و خاکبرداری تاسیسات شهری است که با هزینه ای بالغ بر 18 میلیارد تن و زیربنای 6 هزار و 380 متر مربع انجام شد. این عملیات از دو بخش تشکیل شده است. قطعه اول از سه راهی حکیم (خیابان فرماندار) تا میدان امام حسین (ع) است که همانطور که اشاره کردیم به زودی به بهره برداری می رسد. اما قطعه دوم شامل تقاطع حکیم تا میدان نقش جهان است که بهره برداری از آن به سال آینده موکول می شود.

  مخالفت مجلس با افزایش حقوق کارکنان قضایی

ساماندهی گذر آقانورالله نجفی و ارتباط با بازار حسن آباد

از دیگر پروژه های قابل توجه منطقه 3 می توان به ساماندهی گردنه آقانورالله نجفی و اتصال آن به بازار حسن آباد اشاره کرد. پروژه ای که سال هاست به یکی از چالش برانگیزترین پروژه های شهری در بافت تاریخی اصفهان تبدیل شده و مدیریت شهری برای ساماندهی آن از نظر حفظ آثار و بافت تاریخی تلاش کرده است. پروژه ساماندهی گذر آقانورالله نجفی و اتصال آن به بازار حسن آباد با هزینه ای بالغ بر 3 میلیارد تن و زیربنای 4720 متر مربع ساخته شده و در دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره برداری می رسد.

ساخت سالن مطالعه سپاهان شهر

احداث سالن آموزشی میرعماد در سپاهانشهر از دیگر پروژه های قابل توجه آماده افتتاح در اصفهان است که در زمینی به مساحت 1352 متر مربع در دو طبقه ساخته شده است. مساحت زیربنای آن 1086، مساحت طبقه اول 510، مساحت طبقه دوم 104 و مساحت طبقه همکف 472 متر مربع می باشد. این سالن مطالعه شامل دو اتاق مطالعه برای خواهران و برادران با ظرفیت 100 نفر برای برادران و 80 نفر برای خواهران می باشد.

طبقه همکف شامل سالن مطالعه برای نوجوانان، اتاق کنترل، اتاق کارکنان، اتاق کارکنان، حمام خواهر و برادر و حمام مادر و کودک، نمازخانه، کتابخانه و فضای باز است.

ارزش ساخت و تجهیز این سالن بالغ بر 10 میلیارد تن است که برای تحویل مبلمان شهری آن 2 میلیارد و 300 میلیون تن هزینه شده است. ارزش مساحت آن شامل 1352 متر زمین است که 30 میلیون تن در هر متر ارزش دارد.

  پاپ فرانسیس حمله به خانه الکاظمی را محکوم کرد

کلاس درس سپاهان شهر (میرعماد) در بلوار غدیر، خیابان ایثار، کوچه سپیدار واقع شده است که همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی ایران افتتاح می شود.

احداث خیابان شهید عبدالرسول زرین و ساماندهی میدان حج

احداث خیابان شهید عبدالرسول زرین و ساماندهی میدان حج دو پروژه شاخص منطقه 7 شهرداری اصفهان است. خیابان شهید عبدالرسول زرین به ارزش 7 میلیارد تن و زیربنای 11680 متر مربع ساخته شد. میدان حج با هزینه ای بالغ بر 19 میلیارد ریال و مساحتی بالغ بر 6200 متر مربع ساخته شده است.

سالن ورزشی شهدای شمس آباد

احداث ورزشگاه شهدای شمس آباد یکی از پروژه های بزرگ منطقه 8 اصفهان است. این ورزشگاه به مساحت 230 متر مربع در کنار فرهنگسرای باران و سالن ورزشی سرپوشیده ساخته شده و با تجهیزات لازم تکمیل شده است.

برای ساخت سالن ورزشی شهدای شمس آباد علاوه بر قیمت زمین، 2 میلیارد تن هزینه شد.

ورزشگاه بهشت ​​و نصرآباد افتتاح شد

دو پروژه شاخص آماده افتتاح در منطقه 9 شهرداری اصفهان، احداث ورزشگاه بزرگ و روباز در این منطقه واقع در خیابان بهشت ​​و بازسازی سالن رقص و بازی های رزمی ورزشگاه شهدای نصرآباد است.

ورزشگاه روباز خیابان بهشت ​​چندین محله از جمله گلستان، سودان، کارلادان، کلیچه، آزادان، بوستان و حتی بخش‌هایی از منطقه 11 را در بر می‌گیرد و از این رو شهروندان تمامی این محله‌ها و شهروندان قطعه 11 شهرداری اصفهان می‌توانند از تسهیلات بهره مند شوند. این استادیوم اندازه های استاندارد، چمن مصنوعی، چندین زمین جانبی برای بدمینتون، والیبال، بسکتبال، فوتبال آسفالت و غیره. از مزیت های این ورزشگاه است.

ورزشگاه روباز خیابان بهشت ​​در زمینی به مساحت 8800 متر مربع و با هزینه 16 میلیارد و 700 میلیون تومان ساخته شد.

سالن و سالن رزم ورزشگاه شهدای نصرآباد با مساحتی حدود 2000 متر مربع بازسازی و مرمت شده است. پروژه تعمیر و بازسازی این سالن بالغ بر 10 میلیارد ریال هزینه داشت که در مدت یک سال انجام و در اختیار شهروندان قرار گرفت.

  ذوب آهن - پرسپولیس دیدار حساس پس از حذف سرخپوشان از آسیا

ساخت و ساز در خیابان شهدای غربی.

خیابان شهدای گربی یکی از پروژه های پیشرو در منطقه 11 شهرداری اصفهان، هم مرز با منطقه 11 و خمینی شهر و به جوی آباد ختم می شود. این خیابان 1000 متر طول و 25 متر عرض دارد و دارای دو باند دو طرفه هر یک هشت و نیم متر است.

هزینه ساخت خیابان شهدا گاربی 9 میلیارد و 800 میلیون تومان است که حدود 6 میلیارد تومان آن صرف پاکسازی خیابان شد.

ساختن پارک خرد

پارک محلی حکمت در زمینی به مساحت 3000 متر مربع در منطقه 12 شهرداری اصفهان ساخته شده است. این پارک مجهز به امکاناتی مانند مبلمان شهری، وسایل ورزشی و مسیرهای مناسب پیاده روی و دوچرخه سواری است. ارزش احداث پارک حکمت 15 میلیارد و 600 میلیون تن است که هزینه تملک و رهاسازی آن 15 میلیارد تن و هزینه عملیات اجرایی نیز 600 میلیون تن است.

ساخت ایستگاه آتش نشانی شماره 19

ایستگاه شماره 19 آتش نشانی در منطقه 14 در زمینی به مساحت 1300 متر مربع و زیربنای 1800 متر مربع به مدت 24 ماه ساخته شد.

هزینه عملیات اجرایی کارخانه شامل سفت کاری و نازک کاری 12 میلیارد تن و هزینه پاکسازی زمین نیز 15 میلیارد تن است که در مجموع 27 میلیارد تن برای آن هزینه شده است. این ایستگاه در خیابان آیت الله غفاری، خیابان منتظرالمهدی قرار دارد و نقش مهمی در افزایش ضریب ایمنی در منطقه خواهد داشت.

این پروژه ها و تعداد قابل توجهی از پروژه های شهری دیگر در بهمن ماه سال جاری مصادف با پیروزی انقلاب اسلامی در شهر اصفهان به بهره برداری می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید