پارک تندور درگز، زیستگاه ارزشمند گربه های ایرانی

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حسن اکبری معاون محیط زیست سازمان محیط زیست در سخنانی گفت: نقشه ویژه پارک ملی تنور تنوع گیاهی و جانوری در این منطقه جغرافیایی ایجاد کرده است و به جرات می توان اذعان داشت که تنور یکی از بهترین پارک های ملی کشور است و حضور پنج گربه سان در نقاط مختلف ایران در این مجموعه گواه این مدعاست. .

حسن اکبری در بازدید از پارک ملی تندورا درگز این اظهارات را بیان کرد و افزود: در حال حاضر پارک ملی تندورا بهترین است. محیط زندگی پلنگ ایرانی در کشور مورد توجه است و خالص ترین گونه قوچ و میش اوریال در کنار آن زندگی می کند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست وی تاکید کرد: در حال حاضر مشکل اصلی پارک کمبود منابع آبی برای حیات وحش پارک است که قطعا در راستای حفظ این گنجینه بی نظیر الهی مورد حمایت سازمان حفاظت محیط زیست قرار خواهد گرفت.

وی افزود: برگزاری دوره ها ضروری است آموزش محیط زیست ما باید به سمت توانمندسازی جوامع محلی حرکت کنیم و مشارکت و تعامل با جوامع محلی را در نظر بگیریم و با شناسایی ظرفیت‌های موجود، باید به سمت حفاظت، حفاظت و عملکرد پایدار حرکت کنیم.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست

اکبری گفت: استفاده از ظرفیت دانشگاه ها، چالش های زیست محیطی این استان با طرح های تحقیقاتی و توسعه ای و با همکاری دانشگاه ها در حال اجراست تا با ایجاد راهکارهای علمی برای رفع مشکلات زیست محیطی گام های قوی تر و بهتری برداشته شود.

مهدی الله پور رئیس اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی نیز در این بازدید اعلام کرد: معاون محیط زیست و تنوع زیستی سازمان محیط زیست در سفری یک روزه محیط روستایی وی از پارک ملی تاندورا درگاس بازدید کرد و بخشی از زیستگاه این پارک تحت نظارت این مسئول قرار گرفت.

  رقابت منفی در فروش محصولات فولادی با کیفیت پایین

الله پور خاطرنشان کرد: پارک ملی تندورا تنها پارک ملی استان خراسان رضوی و از اکوسیستم ها این شاخص و پویایی کشور است و ثروت و تنوع زیستی منحصربفرد و ارزشمند اکولوژیکی پارک ملی تاندورا درگاس، کم آبی، خشکسالی و چالش های منطقه نیازمند نگاه ویژه به این منطقه و قطعاً پیگیری های لازم است. ارتقای کمی و کیفی پارک ملی تنور از طریق اداره کل انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید