وزیر کشور: توسعه گردشگری داخلی موجب تقویت وحدت و همبستگی ملی می شود

خبر عجیب

شفقنا- وزیر کشور گفت: توسعه گردشگری داخلی به آشنایی بیشتر اقوام با یکدیگر کمک می کند که این خود باعث تقویت وحدت و همبستگی ملی می شود.

به گزارش شفقنا، احمد واحدی در بازدید از نمایشگاه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به لزوم تقویت هویت های فرهنگی بومی در کشور گفت: فرهنگ اساس و زیرساخت اساسی یک کشور است و از این رو باید توجه جدی شود. پرداختی به هویت های فرهنگی کشور از جمله سبک زندگی باید دارای پوشش اسلامی باشد.

وی با اشاره به راهبرد قدرت های غربی برای تخریب فرهنگ سایر ملل جهان گفت: مفهوم اساسی دهکده جهانی الگوبرداری از فرهنگ آمریکایی در ازای تخریب فرهنگ های دیگر است.

وزیر کشور در این خصوص گفت: ترویج فرهنگ آمریکا، سلطه آمریکا بر سایر ملل جهان را به دنبال دارد.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه فرهنگ اصیل دینی و اسلامی نقطه قوت کشور است، خاطرنشان کرد: از جمله فرهنگ های متعالی در اندیشه دینی، عفاف و حجاب است که در پوشش و سبک پوشش محلی در سراسر کشور متجلی است. .

وحیدی با اشاره به اینکه دشمنان ملت ایران به دنبال تضعیف فرهنگ عفاف و حجاب در ایران عزیز هستند. وی گفت: نباید اجازه دهیم این فرهنگ متعالی در کشور ضعیف شود و این فرهنگ باید روز به روز رشد کند.

وی از فرمانداران استان ها و شهرستان ها خواست برای حفظ و تقویت هویت جمعیت بومی اهتمام جدی داشته باشند.

وزیر کشور با بیان اینکه الگوی توسعه کشور مبتنی بر آمایش سرزمین است و از نظر فرهنگی کاربرد یکسانی دارد، اظهار داشت: این الگوی توسعه کشور مبتنی بر آمایش سرزمینی است. وی گفت: با حفظ هویت بومی در هر شهر و روستا شروع به ساماندهی کنید.

  نمایشگاه "چچلچراگ" در حرم حضرت معصومه(س) برپا شد

توسعه صنایع دستی در روستاهای کشور از دیگر محورهای مورد اشاره واحدی بود و در این خصوص گفت: صنایع دستی از پربارترین حوزه های اقتصادی است که بهره وری بالایی دارد و با درآمد و سرمایه کمتری می تواند توسعه یابد.
وی در این خصوص گفت: یکی دیگر از مزیت های توسعه صنایع دستی اشتغال زنان سرپرست خانوار است که برای اداره معیشت و کار این اقوام استفاده می شود.

وی نیاز به توسعه صنایع دستی در کشور را بیش از هر زمان دیگری ضروری دانست. وی گفت: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی متولی اصلی این حوزه است و نیاز به ظرفیت سازی دارد.

وزیر کشور افزود: از جمله فرصت های مهم صنایع دستی، بازار صادراتی مناسب این حوزه است و برای تصاحب این بازار باید برنامه ریزی و مدیریت دقیقی صورت گیرد.

توسعه گردشگری از دیگر موضوعاتی بود که وحیدی در این نشست به آن اشاره کرد و در این خصوص گفت: گردشگری بیش از هر چیز رسانه بزرگی است و تبلیغات منفی علیه کشورمان با توسعه صنعت گردشگری توسط دشمنان قابل کنترل است.

وی گفت: حدود 10 درصد از تولید ناخالص داخلی و اشتغال جهان مربوط به صنعت گردشگری است. وی گفت: این آمار در ایران حدود 5 درصد است که باید در حوزه های مختلف از جمله گردشگری سلامت مذهبی توسعه یابد و سهم اصلی خود را در اقتصاد بیابد.

وزیر کشور با بیان اینکه بخش گردشگری باید محور اصلی توسعه استان ها باشد، تصریح کرد: وی گفت: امسال در طرح توسعه استان 7 تا 8 درصد افزایش در نظر گرفته شده است که باید سهم گردشگری در اجرای این طرح کلی برای توسعه استان نقش بسزایی داشته باشد.

  512 بیمار عروق کرونر در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری شدند / تبریز نارنجی است

وی افزود: باید در نظر داشته باشیم که صنعت گردشگری هم بازدهی بالایی دارد و هم فرصت های شغلی بالایی دارد که نیازمند توجه جدی است.

واحدی در پایان به لزوم توسعه گردشگری داخلی اشاره کرد و گفت: توسعه گردشگری داخلی شناخت بیشتر اقوام است که در نوع خود باعث تقویت وحدت و همبستگی ملی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید