هشدار نسبت به خطر حذف خط امام برای حضور زنان در جامع

به گزارش موج نیوز، عاطفه هادمی، مشاور اجتماعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره «حضور و نقش زنان در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب» گفت: صحبت می کنند.

وی افزود: زمانی زنان در جامعه جایگاهی نداشتند اما امام راحل با نگاه ویژه ای که به وضعیت زنان داشتند زمینه حضور آنان را فراهم کردند و با همین نگاه انقلاب را به پیروزی رساندند.

عاطفه خادمی در برنامه شبکه اجتماعی رادیو گفتگو با موضوع «حضور و نقش زنان در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب» در پاسخ به این سوال که چگونه می توان با مشارکت و مسئولیت پذیری زنان به گام دوم انقلاب دست یافت؟ وی گفت: ابتدا باید اهمیت و ضرورت تحقق گام دوم انقلاب مهارت های زبانی آزاد را در فضای اجتماعی منتشر کنیم.

وی ادامه داد: در سال 57 که قرار بود اولین قدم برداشته شود، امام (ره) به سادگی و آزادانه موضوع را مطرح کردند و همین موضوع باعث شد جامعه زنان انقلاب را درک کند و برای آن برنامه ریزی کند؛ اما در سال 1356، امام زمان(عج) موضوع را مطرح کردند. همانطور که مرحوم امام فرمودند اگر زنان نبودند انقلاب تمام نمی شد.

دبیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اکنون جامعه زنان اول باید بفهمد که گام دوم چیست و ضرورت اجرای آن چیست و نقش زنان در کجا باید مشخص شود. فرهنگ، هنر و رسانه ها باید موضوع را قابل فهم، عمومی و در دسترس قرار دهند.

هادمی با اشاره به اینکه زنان و خانواده در وضعیتی که در گام اول انقلاب بودند، در گام دوم انقلاب نیستند، گفت: و در کل جامعه سردرگمی است که باعث می شود اول متوقف شویم. تا کاستی ها را بفهمیم و ببینیم زنان برای تحقق ادعای گام دوم انقلاب چه باید بکنند.

  ترک عملکرد مدیران در سالهای گذشته در برخی از کشورها عامل مخربی بوده است

وی افزود: من مخالف و منتقد فضاهای ابلاغی به جامعه زنان هستم. نمی توان به سادگی به زنان گفت که وظیفه آنها برای تحقق ادعای گام دوم انقلاب چیست. بلکه ابتدا باید شناخت درستی از محیط زندگی زنان داشته باشیم و سپس ببینیم که برای کدام گروه و چه قشری تعهد و تحقق می طلبیم.

مشاور اجتماعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه سیاست ها و برنامه های خوبی در کشور داریم اما در جامعه زنان اثری از اجرای این برنامه ها نیست، گفت: ثمرات انقلاب و آن برکت در مقایسه با هیچ دوره تاریخی دیگری. ما همواره در تحلیل های خود بر مسئله تهاجم به فرهنگ غرب و ترویج مصرف گرایی غربی تأکید می کنیم. وجود حمله سنگین دشمن را تایید می کنم، اما کجا باید اقدام و عمل می کردیم، برای رسیدن به سبک ایرانی اسلامی چه کردیم؟

وی افزود: باید عملکرد خود را در ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی آسیب شناسی کنیم و ببینیم چه کرده ایم، کجا باید برای زنان کاری انجام دهیم. در دوران جنگ بحث معنویت و اخلاق بر سبک زندگی ما حاکم شد و جامعه زنان با ایمان و ایمان و بدون اینکه سهمی از قدرت طلبی داشته باشند، دست به کار شدند تا از این معنویت و اخلاق دفاع کنند.

خادمی افزود: زنان به خودکفایی رسیده اند، اما در جایی که متولیان امر مجبور به ایفای نقش بوده اند، تغییر ایجاد شده و درک ما از خودسازی و سبک زندگی تغییر کرده است و دیگر این دیدگاه را نداریم که جامعه زنان به این امر نیاز دارد. حرکت. این فضا «ما الگویی برای حفظ هویت و مسئولیت اجتماعی زنان در جامعه ارائه نکردیم، بلکه از الگوهای غربی پیروی کردیم.

  گزارش تصویری: احیای زائران عرب زبان در حرم امام رضا (ع) در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان.

دیدگاهتان را بنویسید