هشدار زرد هوای خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، بر اساس گزارش روز دوشنبه مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی، سیگنال زرد سه شنبه 12 بهمن ماه در خراسان رضوی منتشر می شود سیستم جوی ناپایدار قرار خواهد گرفت.

بنابراین پیش بینی طی دو روز آینده افزایش خواهد یافت شدت باد و به تدریج در نیمه شمالی و مناطق سردسیر افزایش ابر و بعدازظهر بارش و برف و در نیمه جنوبی و برخی از مناطق مرکزی استان بارش شدید خواهد بود.

از بعدازظهر سه شنبه و چهارشنبه 13 بهمن ماه شاهد افزایش سرعت وزش باد شدید در برخی مناطق شرقی همراه با گرد و خاک و بدتر شدن کیفیت هوا هستیم. باران و برف در نیمه شمالی و سایر مناطق سردسیر و کوهستانی استان با کولاک و اختلال در سیستم حمل و نقل استان همراه خواهیم بود.

پیش بینی آب و هوای اضافی و جوی جوی خراسان رضوی گفته می شود شهرستان های کوچان، کلات، درگز، مشهد و ارتفاعات استان از جمله مناطق تحت تاثیر این سامانه هستند.

گفتنی است، کارشناس هواشناسی خراسان رضوی در این پیام بر تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از وزش باد، خودداری از انجام عملیات کوهنوردی و ارتفاعات و در دسترس بودن تجهیزات زمستانی در ترافیک خراسان تاکید کرد.

  تحقق 84 درصدی اهداف بانک سینا در 7 ماهه اول سال 1400

دیدگاهتان را بنویسید