هشدار آمریکا و انگلیس به روسیه: متحدان پوتین تحریم خواهند شد/ مسکو: اقدام خواهیم کرد

خبر عجیب

شفقنا- انگلیس و آمریکا به روسیه درباره حمله نظامی به اوکراین که بلافاصله اطرافیان پوتین را تحریم می کند، هشدار دادند. روسیه گفته است در صورت هدف قرار گرفتن کسب و کارش اقدام خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد در صورتی که روسیه به اوکراین حمله نظامی کند و آمریکا فهرستی از تحریم ها را علیه نزدیکانش تهیه کند، شرکت ها و افراد نزدیک به کرملین را تحریم خواهد کرد. این پوتین است.

دولت مستقر در لندن به اظهارات مسکو پاسخ داده و گفته است که روسیه در صورت هدف قرار گرفتن تجارتش اقدام خواهد کرد.

سیمون کلارک، وزیر دارایی لندن به اسکای نیوز گفت: «ما به صراحت اعلام کرده‌ایم که اگر روسیه اقدام نظامی بیشتری علیه اوکراین انجام دهد، تحریم‌ها را نیز علیه مسکو تشدید خواهیم کرد که شامل اشخاص حقیقی و حقوقی نزدیک به کرملین می‌شود.»

در همین حال، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، تهدید به تحریم‌ها علیه مسکو را حمله به تجارت و تجارت روسیه دانست و چنین اقداماتی می‌تواند به شرکت‌های بزرگ انگلیسی آسیب برساند و هشدار داد که روسیه نیز پاسخ خواهد داد.

اتحادیه اروپا، ایالات متحده و بریتانیا به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نسبت به حمله به اوکراین هشدار دادند. روسیه هرگونه طرحی برای حمله به اوکراین را رد می کند و خواستار تضمین های امنیتی از جمله وعده های ناتو برای عدم پیوستن به کی یف است. مقامات دولت روسیه همچنین می گویند که غرب درگیر روسوفوبیا است و حق ندارد با مسکو در مورد نحوه عمل این کشور از زمان حرکت ناتو به شرق از زمان پایان جنگ سرد صحبت کند.

  توسعه روابط با کشورهای همسایه در اولویت آذربایجان شرقی است/ تولیدکنندگان استانی آماده پاسخگویی به نیاز بازار بلاروس هستند

بریتانیا از زمان الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه در سال 2014، حدود 180 فرد حقیقی و 48 شخص حقوقی را تحریم کرده است.

در فهرست تحریم ها 6 نفر از نزدیکان پوتین حضور دارند. این تحریم ها به دولت لندن اجازه می دهد تا دارایی های آنها را مصادره کند و از ورود آنها به بریتانیا جلوگیری کند.

تحریم های آمریکا علیه دستیاران پوتین

در همین حال، یک مقام دولت آمریکا گفت که اگر مسکو به اوکراین حمله کند، واشنگتن در حال تهیه فهرستی از تحریم ها علیه نخبگان روسیه یا نزدیکان به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است.

یکی از مقامات واشنگتن که نخواست نامش فاش شود، گفت: افرادی که ما شناسایی کردیم یا به کرملین یا متحدان آن نزدیک هستند و در تصمیم گیری های دولت روسیه نقش دارند.

وی ادامه داد: آمریکا بسته های تحریمی ویژه ای هم برای نخبگان روسیه و هم برای خانواده های آنها دارد و این تلاش ها توسط متحدان و شرکای آمریکایی دنبال می شود. ما نمی توانیم محتویات این لیست یا اسامی خاص را فاش کنیم.

هدف قرار دادن الیگارش‌های روسی تنها بخشی از طرح ایالات متحده و متحدانش برای مجازات رئیس‌جمهور روسیه در صورت حمله پوتین پس از استقرار ده‌ها هزار نیرو در مرز اوکراین است، اما مسکو قصد دارد به اوکراین حمله کند. قبول نکرد.

در همین حال، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تحریم ها علیه پوتین را رد نکرد.

دیدگاهتان را بنویسید