نجف آباد جایگاه ویژه ای در اطلس، هویت، گردشگری و صنایع دستی کشور دارد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، عباس مقتدایی با حضور در غرفه ای در نجف آباد در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری صنایع مرتبط با تهران گفت: نجف آباد را نباید یک شهر و منطقه منحصراً جغرافیایی دانست، بلکه این منطقه در عرصه فرهنگ، هنر، علم و فناوری از جایگاه و ویژگی خاصی برخوردار است.

وی افزود: صنایع دستی و مسائل مختلف دیگر مرتبط با هویت این شهرستان قدمتی دیرینه دارد و این منطقه همواره توانسته است نقش و جایگاه ویژه و برجسته ای داشته باشد، نمونه منحصر به فرد نجف آباد در مدیریت دفاع مقدس است. این یکی از مواردی است که باید مورد توجه مدیران و مسئولان قرار گیرد شهرستان نجف آباد و استان اصفهان از نظر معرفی نجف آباد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه معماری، محیط زیست و محصولات منحصر به فرد این منطقه و زیست بوم و نگاه مردم نجف آباد به زندگی، دین و دینداری مردم در این شهرستان. در کنار سایر مشکلات شناسایی برای کل نجفداد می تواند به عنوان یک مجموعه برجسته به ویژه توسط شهرداری و شورای شهر مورد استفاده قرار گیرد.

عباس مقتدی وی با بیان اینکه باید از ظرفیت نجف آباد به درستی استفاده شود، گفت: حضور ما در غرفه نجف آباد برای ادای احترام به مردمی پرتلاش، پرتلاش، باهوش، ایثارگر و با انگیزه است که با فداکاری و ایمان در حوزه گردشگری و صنایع دستی تلاش کرده اند. جایگاه ویژه ای در نظر گرفته شود و در اطلس هویت تاریخی، گردشگری و صنایع دستی باید جایگاه ویژه ای به آن داده شود و این شهر بیش از پیش به کشور ارائه شود.

  ویژه برنامه های فرهنگی دهه بصیرت در حال اجراست

کمیسیون امنیت ملی

دیدگاهتان را بنویسید