منتشر شد/ بیانات حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار اعضای شفقنا: آگاهی از «شیعه» و «مرجع» برای امور جهان امروز بسیار ضروری است.

خبر عجیب

بازنشر/ شفقنا- دیدار آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با اعضای شفقنا، اطلاع رسانی به شیعیان و به ویژه مراجع در دنیای امروز برای انجام بهتر وظایف و مسئولیت هایی که بر عهده آنهاست، بسیار مهم و ضروری است. و شیعیان در هر کجای دنیا که هستند نیاز به تبیین و معرفی دارد تا دیگران از این دستاوردها آگاه شوند».

جمعی از اعضای شفقنا در سال های آغازین فعالیت خود در ادامه دیدار با مراجع عظام تقلید و طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، با آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دیدار و در جریان دیدگاه ها و انتظارات ایشان از رسانه های دینی قرار گرفتند.

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی از مراجع عظام تقلید در این دیدار در جریان فعالیت های شفقنا و اهداف آن قرار گرفت و ضمن خیر مقدم و قدردانی از فعالیت های حوزه اهل بیت(ع) این پیام را ابلاغ کرد. ائمه اطهار(ع) به جهانیان، ترویج شیعه و توجه به مکتب اهل بیت(ع) از نیازها و نیازهای امروزی محسوب می شود که جهان شیعه در دنیای مدرن به آن نیازمند است.

وی با تاکید بر اینکه نباید از آنچه در اطرافمان می گذرد آگاه باشیم، رصد وضعیت کنونی جهان را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: علاوه بر رساندن پیام به اهل بیت(ع)، باید شیعیان را آگاه کنیم. عمومی.” اجازه دهید دانشمندان فعال تر و مشغول باشند.

این مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه همه وقایع باید تحت کنترل ما باشد و از وضعیت منطقه دیگر آگاه باشیم، تاکید می کند: به عنوان مثال در یک منطقه 95 درصد غیر شیعیان هستند و فقط 5 درصد باقی مانده هستند. شیعیان. حال در چنین شرایطی باید مراکز شیعه را متوجه آنها کرد و از آنها حمایت کرد. همچنین نباید به مخالفان اجازه دهیم شیعیانی را که در اقلیت هستند سرکوب کنند، که این امر مستلزم روابط پر رنگ‌تری بین شیعیان است.

  37 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در منطقه کاشان / بدون فوتی

آیت الله صافی گلپایگانی آگاهی و شناخت شیعیان و به ویژه مراجع به امور جهان امروز را برای انجام هر چه بهتر وظایف و مسئولیت هایی که بر عهده دارند بسیار مهم و ضروری می داند و ادامه می دهد: شیعیان به کجا و در هر کجا که هستند شیعه در اطراف هستند. در دنیا، پیشرفت در حال انجام است، نیاز به توضیح و ارائه دارد تا دیگران از این دستاوردها آگاه شوند.

وی با تاکید بر وحدت شیعیان و لزوم آگاهی از احوال دیگری، رساندن اخبار، مطالب و وقایع به گوش و نظر دیگران، آن را خدمتی بزرگ خواند و گفت: اکنون هر چه مهمتر است. هر چه پر رنگ تر باشد در همه ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بهتر و مفیدتر است.

این مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه شیعیان می توانند با برنامه ریزی و وحدت در بسیاری از مسائل بین المللی به طور موثر و کارآمد عمل کنند، ادامه می دهد: تمام حرف ها و عباراتی که علیه شیعیان زده می شود باید به مردم گفته شود، پس بدانند مخالفان شیعه چه نسبت می دهند.

صافی گلپایگانی با بیان اینکه تا جایی که بتوانم ارتباط برقرار می کنم و دایره ارتباط خود را گسترش می دهم، می افزاید: در این راستا هر فعالیتی را وظیفه ای بر دوش خود می دانم.

وی همچنین بر این باور است که توسعه ارتباطات و اطلاع رسانی به این دلیل مفید و مؤثر است که سایر شیعیان جهان را بسیج می کند.

این مرجع تقلید در ادامه رهنمودهای خود تصریح می کند که باید فعالیت ها و پیشرفت های شیعی را سرلوحه کار خود قرار دهد و برای پایگاه بین المللی همکاری با شیعیان از خداوند منان توفیق و توفیق روزافزون خواستار است. موفق باشید.

  همایش بزرگ قرآن پژوهان و جشن میلاد امام حسن (ع) در ذوب آهن اصفهان

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در پایان با اشاره به اینکه افرادی که از گذشته جهان اسلام و دنیای کنونی آگاه هستند باید با رسانه های مذهبی مانند شفکنا همکاری کنند، افزود: فعالیت های خصمانه زیاد است و این گونه فعالیت ها خلاف کار آنهاست. لازم است، اما کافی نیست، بنابراین باید در این زمینه ها خیلی بیشتر تلاش کنیم، هرچند حرف های نادرست می زنند و پاسخ دادن به این حرف ها خیلی راحت است، اما به هر حال باید در این زمینه فعال و مثبت باشیم. توجه.

دیدگاهتان را بنویسید