مصمم و مصمم هستم که انتخابات کمیته ملی المپیک را در اسرع وقت برگزار کنم / به ثبات مدیریت کمیسیون متعهد هستم

به گزارش موج نیوز، سیدرضا صالحیه امیری رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان گفت: تخمین زده می شود که تیراندازی با کمان در بازی های آسیایی 2022 هانگژو بدرخشد و یکی باشد. امید ما به المپیک است.»

وی افزود: فدراسیون تیراندازی با کمان به دلیل مدیریت صحیح هیچ حاشیه ای ندارد و تنها به صورت فنی از حاشیه دور می شود. این فدراسیون با فناوری اداره می شود و ما تا جایی که توانستیم به آن کمک کردیم.

رئیس کمیته ملی المپیک درباره حضور این رشته در بازی های کشورهای اسلامی و حمایت کمان سنتی از حضور در این رویداد تصریح کرد: در بحث کمان سنتی شعبانی بهار در ستاد برتر پیگیری می شود. هفته گذشته سرپرست کاروان اعزامی به بازی های کشورهای اسلامی را منصوب کردم و جلسات آغاز می شود. من در مسائل فنی دخالت نمی کنم.

صالحی امیری درباره شرایط برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک و تعویق آن که روز گذشته اعلام شد، گفت: مصمم هستم و مصمم هستم که انتخابات زودتر برگزار شود. به نفع کمیسیون و رئیس آن است که انتخابات هر چه زودتر برگزار شود. در سال آینده سه رویداد پیش رو داریم که باید تکلیف رئیس جمهور مشخص شود تا برنامه و حمایت لازم را داشته باشیم. تنها مانع، آئین نامه ای است که طی آن قانون اساسی باید به تصویب شورای اجرایی، مجمع و کمیته بین المللی المپیک برسد. برای تصویب اساسنامه جلسه ای تشکیل دادیم. نیمی از آن دیروز تصویب شد و مابقی هفته آینده تصویب خواهد شد.

  بازدید سرزده رئیس قوه قضاییه از بندر شهید رجایی بندرعباس

وی افزود: در 17 اسفند مجمع سالانه داریم و قوانین را تصویب و همزمان به کمیته بین المللی المپیک ارسال می کنیم. من شخصاً به دنبال تأیید هستم. بعد یک ماه بعد انتخابات برگزار می کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه تصریح کرد: نمی توان ستاد را در شرایط ناپایدار نگه داشت تا بتواند برنامه ریزی کند. دیروز با نمایندگان مجلس و قبل از آن با سازمان برنامه و بودجه برای تامین مالی حضور سه رویداد جلسه داشتم و هر روز بر منابع و تامین ارز نظارت می کنم. حضور در این سه رویداد 180 میلیارد هزینه دارد که چهار میلیون یورو آن ارز خواهد بود. در این فرآیند باید به سه رویداد و نحوه اعزام، اعزام، پوشاک و ارز و اردوها توجه شود. این امر مستلزم وجود فردی در راس امور است که با بودجه و سایر مسائل آشنا باشد و در داخل با ساختار فدراسیون ها هماهنگ باشد.

صالحی امیری در پایان گفت: مدیریت عامل اصلی پایداری دستگاه است. من به عنوان رئیس کمیته بیش از همه متعهد به برگزاری هر چه سریعتر انتخابات هستم و متعهد به مدیریت کمیته ملی المپیک برای رسیدن به ثبات هر چه سریعتر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید