مشاور امنیت ملی عراق: مذاکرات تهران و کشورهای منطقه به خوبی پیش می رود

خبر عجیب

شفقنا، مشاور امنیت ملی عراق گفت: مذاکرات بین ایران و کشورهای منطقه به خوبی پیش می رود.

به گزارش ایسنا، قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق امروز (دوشنبه) با یوناس لوین، وایریک هوسیم و استیج بایرز، سفیران سوئد، نروژ و دانمارک در بغداد دیدار کرد. مذاکرات ایران و کشورهای منطقه به خوبی پیش می رود و میزبانی عراق از این مذاکرات نشان از نقش مثبت و سازنده دیپلماسی این کشور دارد.

وی در این دیدار درباره همکاری بغداد با ائتلاف ناتو در آموزش نیروهای عراقی و همچنین نگرانی های عراق در مورد تروریست ها در زندان های نیروهای دموکراتیک سوریه گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا، ایرج مسجدی، سفیر ایران در بغداد اخیرا در بیانیه ای تاکید کرد که پنجمین دور مذاکرات ایران و عربستان به زودی در بغداد برگزار می شود.

مسجدی تاریخ دقیق این مذاکرات و جزئیات آن را مشخص نکرد.

بر اساس گزارش اخیر ایسنا، با اعزام سه دیپلمات ایرانی به عربستان سعودی، هیات ایرانی سازمان همکاری اسلامی پس از شش سال وقفه فعالیت خود را در جده از سر می گیرد.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در نشست خبری با فؤاد حسین وزیر امور خارجه عراق در تهران در دوم دی ماه 1400 با اشاره به نقش بغداد در چهار دور مذاکرات ایران و عربستان سعودی، گفت: عربستان به شما سه دیپلمات ایرانی خیانت کرده است. به عنوان یک دیپلمات مستقر در سازمان کنفرانس اسلامی در جده، موافقت کرد و ویزا برای آن دیپلمات ها اخذ شد.

از سوی دیگر، سعید حاطب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه در جمع خبرنگاران در خصوص اظهارات یکی از معاونان مبنی بر افتتاح سفارت ایران و عربستان سعودی به زودی گفت که این فرصت را از دست داده و از نماینده ای که این موضوع را مطرح کرده است، بپرسید. اظهارات وی را کامل ندیدم، گفت: آنچه اکنون مطرح می شود تمرکز بر راه اندازی ماموریت ایران با سازمان همکاری اسلامی در جده است و دیپلمات های ما در این زمینه ویزا دارند. آنها گرفتند.

  گزارش زنده از بازی پرسپولیس و فجر سپاسی / پرسپولیس 0 فجرسپاسی 0

وی ادامه داد: همانطور که رئیس جمهور در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود پس از انتخاب خود گفت، ایران آماده افتتاح سفارت در عربستان است و البته بستگی به طرف سعودی دارد که چه اقدامات عملی انجام دهد و همه تمهیداتی را در نظر خواهیم گرفت که حرکت رو به جلو عملکرد

دیدگاهتان را بنویسید