قوه قضائیه و حوزه علمیه تفاهم نامه همکاری امضا کردند

خبر عجیب

شفقنا- تفاهم نامه همکاری بین قوه قضاییه و مرکز مدیریت حوزه علمیه ایران منعقد شد.

به گزارش شفقنا، تفاهم نامه همکاری قوه قضائیه و حوزه های علمیه به امضای حجت الاسلام والمسلمین گلام حسین محسنی اجایی رئیس قوه قضائیه و آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه رسید.

در بخشی از متن این یادداشت آمده است: با توجه به جایگاه بی بدیل حوزه های علمیه به عنوان مهد و خاستگاه انقلاب اسلامی و نقش آنها در پاسخگویی فعال به نیازها و نیازهای نظام و تمدن اسلامی مطابق با آموزه های اسلام ناب محمدی. و فقه جواهری و با توجه به نقش مهم قوه قضائیه در پیشگیری از وقوع جرم و شناخت اکاذیب و اکاذیب و احیای حقوق عامه و تحقق عدالت و مبارزه با فساد و آثار مبارک آن بر اثربخشی و کارآمدی نظام مقدس اسلام، جمهوری اسلامی ایران و اعتلای جامعه اسلامی و تحقق تمدن اسلامی عدالت محور در راستای ابلاغیه گام دوم انقلاب و سند تحول و تعالی و در راستای دستیابی به اهداف مشترک و ارتقای سطح همکاری و تلاش مشترک است. ، تفاهم نامه منعقد می شود. همکاری قوه قضائیه و حوزه

همفکری و هم افزایی دو گروه در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، دفاعی، بین‌المللی و رسانه‌ای در چارچوب ظرفیت و اهداف مأموریت نهاد موضوع این تفاهم‌نامه است.

همچنین انتقال تجربیات و تبادل دستاوردهای مختلف در تمامی زمینه ها و زمینه های آموزشی از جمله طراحی دوره و برنامه ریزی آموزشی. برگزاری کارگاه ها، نشست ها، سخنرانی ها و گردهمایی ها، جشنواره ها، سمینارها و کنفرانس ها و نمایشگاه های تخصصی در موضوعات مشترک مورد توافق طرفین. مشاوره سمینارها و برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت؛ استفاده از اساتید و دانشمندان حوزه علمیه برای فعالیت های مشترک و حضور علمی، اجتماعی و فرهنگی در داخل و خارج از کشور. استفاده متقابل از امکانات آموزشی، علمی و پژوهشی و فضاهای موجود. همکاری در تهیه آموزش و تامین نیروی انسانی متخصص با توجه به نیازهای فعلی و آتی نیرو و همکاری در تدوین سرفصل ها و احکام کلی رشته های مصوب و ایجاد و حمایت از مراکز تخصصی در موضوعات و رشته های مرتبط با نیرو و تدوین متون لازم. و آموزش در این تفاهم نامه ذکر شده است.

  تولید محتوای دیجیتال بسیج باید در یک جبهه متحد علیه استکبار جهانی باشد

همکاری در پاسخ به نیازهای اساسی برای حل مشکلات استراتژیک، چالش های تخصصی فعلی و آتی. همکاری و مشارکت در طراحی و اجرای تحقیقات و مطالعات پایه و کاربردی مطابق با اهداف، مقاصد و مأموریت های مشترک. استفاده از ظرفیت تولیدات علمی و پژوهشی کشورها و برنامه ریزی در زمینه تعریف، تدوین، تصحیح، مطالعه و ترجمه متون مورد توافق با حفظ حقوق مادی و معنوی طرفین. تبادل و به اشتراک گذاری پایگاه های اطلاعاتی، منابع آثار پروژه های تحقیقاتی کشورها و همچنین متون و اسناد هر دو مجموعه. ایجاد دپارتمان های نظریه پردازی آزاداندیشی و کاربرد نظریه های اسلامی در موضوعات مورد توافق. توسعه همکاری‌های قضایی و قضایی به منظور پاسخگویی به مشکلات نوظهور جامعه و تلاش برای تبیین حوزه‌های جدید قانون‌گذاری و رفع خلأهای موجود. یکی از 16 محور همکاری پژوهشی در این تفاهم نامه می باشد.

خبر قبلیاسرائیل از پدیده فزاینده «مهاجرت معکوس یهودیان» می ترسد.
خبر بعدیبرچسب توسل حضرت مهدی (عج).

دیدگاهتان را بنویسید