فرصت قرمز شدن تهران در روزهای آینده

خبر عجیب

شفقنا زندگی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: تهران که چند روز پیش روی نقشه رنگی تاج آبی بود، تا چند روز دیگر به رنگ نارنجی در آمد و تهران احتمالا تا چند روز دیگر قرمز می‌شود.

به گزارش ایلنا، همایون سامه نجف آبادی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، درباره وضعیت بیماری عروق کرونر در کشور گفت: احتمال ابتلای یک نفر از خانواده به بقیه اعضای خانواده بیشتر است. امیدواریم به سلامت از این قله عبور کنیم.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: در اروپا و آمریکا وضعیت پیک های Omicron بد شده است و ما از دنیا جدا نیستیم و وضعیت ما نیز بدتر خواهد شد. فکر می کنم اگر پیک تاج به همین منوال ادامه دهد، وزارت آموزش و پرورش در تصمیم خود تجدید نظر خواهد کرد.

سیمه گفت: در حال حاضر 30 نماینده مبتلا به ایمیکرون هستند، یعنی از کمتر از 300 نفر، ده درصد تاج را دریافت کرده اند. این در شرایطی است که هنوز آزمایش انجام نشده و با گرفتن آزمایش از نمایندگان می توان متوجه شد که تعداد بیشتری از آنها مبتلا هستند. اگر این را برای کل جامعه خلاصه کنیم، متاسفانه میزان آلودگی به سرعت در حال گسترش است، از جمله در بین کودکان. مشکل Omicron ها این است که احتمال بستری شدن کودکان زیر دو سال در بیمارستان بیشتر از قبل است. امیدواریم دولت شرایطی را فراهم کند که آسیب ها به حداقل برسد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به توجه دولت و ولیعهد به بازگشایی مدارس در آستانه تعطیلی، آیا کمیته بهداشت به این موضوع رسیدگی خواهد کرد یا خیر، گفت: متاسفانه در حال حاضر کمیته بهداشت درگیر جلسات بودجه و کمیته است. موج تاج جدید در رابطه با بررسی بودجه در حال برگزاری است و در حال حاضر بحثی در مورد افتتاح مدارس وجود ندارد.

  رئیس انستیتو پاستور در ایران اعلام کرد: تزریق نوبت چهارم پاستوچوک شش ماه بعد از نوبت سوم.

یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: تهران که چند روز پیش اولین تابلوی تاج بود، در عرض چند روز نارنجی شد. تهران ممکن است چند روز دیگر قرمز شود. این نشانه بدتر شدن وضعیت است. در سایر شهرها هم همینطور است و دولت باید مانند گذشته محدودیت های سختی را اعمال کند تا با کمترین خسارت از این بحران عبور کنیم.

وی در خصوص روند واکسیناسیون در کشور گفت: 80 درصد مردم ایران دو نوبت واکسن دریافت کرده اند. بسیاری از آنها نوبت سوم را فراموش کرده اند و برنگشته اند یا می خواهند واکسن خاصی دریافت کنند. اما به دلیل تزریق گسترده واکسن و بیماری زایی آمیکرون که علیرغم شیوع بیشتر از دلتا کمتر است، احتمالاً بیمارستان ها در نهایت پر می شوند، اما امیدواریم که تعداد قربانیان به پنجمین اوج نرسد.

سامح یاح در خصوص وضعیت ذخایر دارویی کشور در آستانه پیک جدید تاج گفت: در حال حاضر ذخیره کافی در انبارها وجود دارد و در حال حاضر مشکلی از این نظر وجود ندارد. احتمالاً نیاز به واسطه بسیار کمتر از قله پنجم در این پیک است.

یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بخشی از جامعه از واکسیناسیون استقبال نمی کنند، گفت: متاسفانه مردم در نوبت سوم واکسیناسیون همکاری نمی کنند وگرنه واکسن کافی وجود ندارد. درصد افرادی که واکسینه نشده اند نیز بسیار بیشتر از کسانی که واکسینه شده اند مستعد ابتلا به بیماری و بستری شدن هستند و همین افراد مجددا سرایت می کنند و تعداد زیادی از افراد را مبتلا به امیکرون می کنند. درصد معینی از مردم دچار بیماری خواهند شد تهدیدی برای کل جامعه

  گاندو امیدوارتر از لیگ بیستم است

دیدگاهتان را بنویسید