فاطمی امین: معرفی قیمت مولد باعث تثبیت قیمت ها می شود

خبر عجیب

شفقنا- وزیر صمت گفت: با اصلاح ساختار بازار مانند معرفی قیمت مولد یا توزیع آنلاین برخی کالاها شاهد تثبیت قیمت ها خواهیم بود.

به گزارش شفقنا از مهر، احمد وحیدی وزیر کشور امشب (دوشنبه) در حاشیه اجلاس استانداران سراسر کشور که با حضور وزیر صمت در محل وزارت کشور برگزار شد، در تشریح جزئیات این جلسه گفت: موضوع مهمی برادران عزیز در وزارتخانه سکوت را رعایت کنند و بحث قیمت در مقابل قیمت مصرف کننده را رعایت کنند.

وی افزود: وزارت صمت سیاست خوبی را در دستور کار قرار داده است و این می تواند وظیفه بسیار مهمی برای بهبود سیستم کنترل و ارزیابی قیمت و کمک به مردم باشد. لازم بود یک فرآیند توجیهی و بحثی وجود داشته باشد و همچنین همه دست اندرکاران و مدیران از این سیاست وزارت صمت مطلع شوند و بتوانند اقدام کنند.

وزیر کشور در خصوص اقدامات وزارت کشور برای کنترل بازار در شب عید افزود: موضوع مهم این است که مدیران با کمک مسئولان و مدیران ذیربط می توانند کنترل بیشتری بر بازار داشته باشند و قیمت ها خارج از محدوده است. چارچوب اقتصادی “این کار را نکن.

فاطمی امین صمت وزیر نیز گفت: در دو ماه گذشته طرح اصلاح ساختار بازار را با عنوان «درج قیمت تولیدکننده» کلید زدیم. در بسیاری از کشورها ممنوع است زیرا باعث عدم شفافیت می شود که می تواند قیمت ها را افزایش دهد.

وی افزود: این طرح را از دو ماه پیش آغاز کردیم و تاکنون سه مرحله از آن اجرا شده و 3000 مورد در آن گنجانده شده است. مرحله بعدی مربوط به 23 باخمن است که در آن قیمت تولید بر روی محصول درج شده و قیمت مصرف کننده حداکثر 30 درصد بالاتر از این است.

  1 پا و 11 تخت جدید عروق کرونر در اردبیل

این امر منجر به کاهش قیمت بسیاری از اقلام و بیش از 1500 قلم کالا مانند آب معدنی و بسیاری از مواد سلولزی شده است. او گفت. او سیستم توزیع کارآمدتر خواهد بود.

فاطمی امین با مثبت ارزیابی این اقدام برای مصرف کنندگان، تاکید کرد: با این اقدام قیمت ها شفاف می شود به گونه ای که همانطور که اشاره کردم قیمت برخی کالاها بین 30 تا 40 درصد کاهش می یابد.

وی افزود: این موضوع نیز منجر به نظارت دولت می شود، یعنی در گذشته قیمت محصول و هزینه آن را نمی شد به راحتی تولیدکننده کنترل کرد، اما اکنون تعداد تولیدکنندگان ما کمتر از توزیع کنندگان است. «و زمانی که قیمت یک تولیدکننده فهرست می‌شود، می‌توانیم افزایش قیمت‌های نادرست را خیلی راحت‌تر پیدا کنیم و با آن‌ها مقابله کنیم.

وزیر صمت با تاکید بر اینکه این طرح دارای نظم و انضباط خاصی است و نظارت بر بازار را برای دولت و سایرین بسیار آسان می کند، خاطرنشان کرد: در ابتدای سال آینده رقابتی در سیستم توزیع ایجاد می شود که منجر به بهره وری می شود که منجر به افزایش بهره وری می شود. قیمت های پایین تر.

فاطمی امین با اشاره به اینکه این طرح در سراسر کشور اجرا می شود و در مراحل مختلف اجرا می شود، گفت: این طرح شامل 6 مرحله است که تاکنون 3 مرحله آن را اجرا کرده ایم و مرحله چهارم در 23 بخمن اجرا می شود. “

وی افزود: در جلسه امروز یکسری هماهنگی های لازم با استانداران کشور در ستادهای تنظیم بازار در هر استان صورت گرفت و بحث هایی در راستای برخی اختیارات استانداران انجام شد.

  100 مورد عفو چه کسانی هستند؟

وزیر صمت افزود: هر هفته ستاد تنظیم بازار با حضور معاون اول رئیس جمهور تشکیل و تقسیم کار بین وزارتخانه ها تشکیل می شود و اقلامی مانند لبنیات و برنج نیز در حوزه وزارت جهاد کشاورزی است. “

فاطمی امین گفت: تورم یک بیماری مزمن در اقتصاد ایران است و هیچکس انتظار ندارد تورم در چند ماه آینده به صفر برسد. وی گفت: خبر خوب این است که از شهریور ماه شاهد کاهش تورم بودیم اما همچنان تورم وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید