طرح تبعیض آمیز خرید سرباز پس گرفته شد

به گزارش خبرگزاری موج، دو روز پس از اعلام تصویب طرح فروش نظامی در کمیسیون تلفیق بودجه 1401، امروز اعلام شد که این طرح پس گرفته می شود.

در همین راستا کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خرید سرباز را بر اساس اصل 110 قانون اساسی و در راستای رسیدگی به مقوله مقدس استحکام خانواده و ولادت و تعیین تکلیف مشمولان غایب 5 ساله عنوان کرده است. افراد متاهل و بالای 35 سال با توجه به بررسی قوای بدنی امکان انجام وظایف مقدس سربازی را ندارند و بر این اساس افراد در زمان صلح با پرداخت مبالغ معینی کارت امتناع دریافت می کنند.

بر اساس این مصوبه، دارندگان مدرک کاردانی و کمتر با پرداخت 250 میلیون تومان، دارندگان مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با پرداخت 400 میلیون تومان و دارندگان دوره های پزشکی عمومی و دکتری تخصصی و بیشتر در تمامی رشته ها، 600 میلیون تومان در خزانه پرداخت می کنند. کل کشور قادر به خرید ارتش خود خواهند بود. همچنین متاهلین از 20 درصد تخفیف حداکثر تا سقف 60 درصد برای هر فرزند و متاهلین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از 50 درصد تخفیف برخوردار خواهند شد.

این خبر با واکنش بسیاری از مردم، مسئولان و نمایندگان مجلس مواجه شد و کار تا جایی پیش رفت که بسیاری در فضای مجازی از طرح فروش سربازی با قیمت های نجومی به عنوان طرحی برای ثروتمندان و چشم غیرمسلح ها خبر دادند و آنها را فقیر دانستند. و پابرهنه از کیان و مرز و بوم دفاع کن و ثروتمندان باید استراحت کنند!

  لبنانی ها قبل از دیدار با تیم ملی فوتبال ایران ثروتمند می شوند

حتی برخی مطالبی در مورد ولادت قانونی نوشته اند و گفته اند که تا دیروز خدمت سربازی برای همه پسران اجباری بود و از امروز برای پسرانی که پدر پولدار ندارند اجباری است!

این واکنش ها ادامه داشت تا اینکه خبرنگار فارس از پس گرفتن این طرح مطلع شد. در حالی که ستاد کل نیروهای مسلح بارها اعلام کرده است که به دلیل بی عدالتی و تبعیض بین سربازان از یک سو و افزایش سربازان غایب، برنامه ای برای خرید نیرو وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید