صدور رأی و رأی بر خلاف شرع از سوی برخی شعب و قضات غیرقابل قبول است.

به گزارش موج نیوز به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی در جلسه امروز (دوشنبه 11 بهمن) شورای عالی قضایی، فرا رسیدن ماه پرفضیلت رجب را به تمامی کارکنان و مردم قوه قضائیه به مناسبت بهره برداری از این ماه تبریک گفت. مبارک و مبارک که یکی از درهای مهمانی خداست، نصیحت کرد.

رئیس قوه قضائیه همچنین ایام الله دهه فجر را تجدید خاطرات و خاطرات دوران شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) در دوران سلطه بر هر دو قطب و بلوک غرب و شرق جهان از آیات و معجزات الهی بود که برای سیاستمداران و مدعیان باورنکردنی بود اما با توکل به خدا و دین و توکل به مردم متدین ایران اسلامی محقق شد.

تاکید بر پیگیری مصوبات سفر استانی شورای عالی قضایی به خراسان رضوی

رئیس قوه قضائیه با اشاره به سفر اخیر شورای عالی قضایی به استان خراسان رضوی و دستاوردها و مصوبات آن سفر، با تاکید بر اینکه حرف بدون عمل مردم را خوشحال می کند، گفت: همه کارکنان دادگاه در حوزه های مختلف به شهرستان های مختلف و مناطق استان خراسان رضوی در سفر خود و از نزدیک با مشکلات و مسائل آسیب دیده آشنا شده اند، باید برای رفع این مسائل و مشکلات گامی فوری و جدی بردارند.

لزوم حل و فصل مسائل مربوط به معادن سنگ آهن سنگان در حف و حل اختلافات در مورد جابجایی پادگان مشهد

رئیس قوه قضائیه به چند نمونه از مسائل و مشکلات مهم استان خراسان رضوی که در سفر شورای عالی قضایی به آن استان و به ویژه مسئولان قضایی در خصوص حل و فصل مسائل معدن مطرح شد، اشاره کرد.سنگ آهن سنگان در خواف و همچنین حل اختلاف شهرداری مشهد و ارتش بر سر اجرای طرح تفصیلی انتقال پادگان مشهد به خارج از شهر، بر اهمیت آن تاکید دارد.

مدنی رئیس قوه قضائیه با اشاره به بازدید هدیان رئیس سازمان بازرسی از شهرستان حف و بازدید وی از معدن سنگ آهن در منطقه سنگان تاکید کرد و گفت: مردم هف از نعمت سنگان برخوردارند. معادن آهن سنگ معدن به دلیل مشکلات و ناراحتی های ایجاد شده در فرآیند استخراج و بهره برداری از این معادن می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای به نامشخص بودن جابجایی پادگان مشهد پس از 12 سال و اختلافات ارتش و شهرداری مشهد اشاره می کند و به حجت الاسلام پورخکن رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح دستور می دهد: اقدام شود.اقدام فوری و جدی بررسی دقیق حذف پادگان مشهد از شهر و اختلافات موجود در این زمینه.

  گروسی: نظارت بر تاسیسات هسته ای ایران ضعیف شده است

رئیس قوه قضائیه همچنین به شاهروهیان معاون مالی و معاونت قوه قضاییه دستور داد در موضوع اعطای وام 200 میلیارد تنی برای تجهیز منابع و امکانات کل دادگستری استان خراسان رضوی تلاش جدی و مستمر داشته باشند.

3 دستور و مهلت مهم رئیس قاضی به معاونت قوه قضائیه در خصوص مقوله اعمال ماده 477

موضوع اعمال اصل 477 از دیگر موضوعاتی بود که حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی در جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه مطرح کرد و در این خصوص رئیس کل دادگستری 3 دستور مشخص از حجت الاسلام رحیمی، قائم مقام قوه قضائیه را شناخت و صادر کرد. قوه قضاییه

«رد درخواست اعمال ماده ۴۷۷ که شامل دلایل قاضی صادرکننده حکم نمی‌باشد»، «اعلام فیش جداگانه و قبول درخواست اعمال ماده ۴۷۷» و «ارائه آمار». و داده های شعب و قضات اینها هستند. از جمله احکام مشخص قاضی معاونت قضایی بود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای «ارائه آمار شعب و قضات مشمول تقاضای اعمال ماده 477» مهلت 6 اسفند ماه سال جاری را اعلام کرد.

«نحوه انتقال زندانیان» موضوع دیگری بود که رئیس قوه قضائیه در جلسه امروز شورای عالی قضایی با تاکید بر عدم تأثیرگذاری مسئولان بر وضعیت زندان ها و زندان ها، اعمال قوانین و مقررات قانونی به آن اشاره کرد. و صحيح در اين باره توضيح داده و اين دستورات نامطلوب را تصحيح كرده است.

2 توصیه مهم قوه قضائیه به مسئولان در مورد نحوه انتقال زندانیان

رئیس قوه قضائیه با اشاره به مفاد مواد 513 تا 528 قانون آیین دادرسی کیفری در امور زندان ها و زندانیان، به مسئولان زندان، قوه قضائیه و دادستانی نهایت دقت و احتیاط را مورد تاکید قرار داد و دستور داد که ملاحظاتی رعایت شود. مانند «نیاز به حرکت»، «زمان حرکت»، «چگونگی حرکت» و «انگیزه حرکت» در اجرای این سوال مد نظر قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری همچنین از رئیس سازمان زندان ها و کارکنان این حوزه خواست تا در حد امکان موضوع طبقه بندی زندانیان و تقسیم بندی آنها بر حسب سن و نوع جرم را ترویج دهند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی در دومین بخش از جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه با ارزیابی مسئولان وزارت نیرو که برای عقب نشینی از بستر رودخانه و رودخانه چالوس پیشقدم شدند، گفت: در جلسه ویژه ای از من تشکر کردند. مسیر.

  موسسه کوئینسی: بایدن نه تنها زندان گوانتانامو را نمی بندد، بلکه آن را گسترش می دهد

رئیس قوه قضائیه گفت: وقتی مسئولان و دستگاه های اجرایی و کشوری خودشان پیشقدم می شوند تا پرونده ها را طبق قانون پیش ببرند هم امید و هم حسن نیت مردم و بابی برای جلوگیری از جنایات خارجی را به دنبال دارد. “

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: وقتی یک دستگاه دولتی بدون توجه به قوانین و مقررات موجود اقدام به ساخت و یا تصرف بستر رودخانه ها، سواحل و زمین های کشاورزی می کند، دیگر نمی توان جلوی دیگران را گرفت و مردم بدبین می شوند و می گویند چرا متوقف می شوند. “شما ما را می گیرید، اما آیا ما مورد تبعیض قرار گرفته ایم؟

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه ادامه روند فعلی اجرای قانون حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی باعث کاهش کار دستگاه قضایی می شود، گفت: بهتر می توانند برای صلاح عمومی خدا برنامه ریزی کنند – مسلم است که عدم نقض قانون مزایای بی شماری به همراه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی همچنین از معاون امور بین الملل قوه قضائیه خواست با همکاری دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی موضوع «تسهیل ورود ایرانیان خارج از کشور به ایران» را که باعث تاخیر ایرانیان در ورود به ایران شده بود، پیگیری کند. خارج از کشور برای وطن مناسب نیست. برخی افراد گناهی ندارند و می خواهند برگردند، اما می ترسند و باید به آنها اطمینان داده شود که مشکلی برای ورود به کشور ندارند. بعضی ها هم مشکل دارند اما مجبور نیستند به زندان بروند و می توانند مشکلاتشان را حل کنند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به تاکتیک ایجاد رعب و وحشت برخی دلالان و واسطه ها با ایرانیان مقیم خارج از کشور که قصد بازگشت به وطن خود را دارند، گفت: این گونه دلالان و واسطه ها رعب و وحشت کاذبی را برای برخی از ایرانیان مقیم خارج از کشور ایجاد می کنند و دروغ می گویند. آنها از بازگشت به کشور برای تصرف اموال خود می ترسند.

قاضی عالی کشور با اشاره به آن دسته از ایرانیانی که سالخورده هستند و می خواهند زندگی خود را در زادگاه خود بگذرانند و همچنین کسانی که نمی خواهند فرزندانشان به طور کامل از ایران جدا شده و تابعیت کشور دیگری را کسب کنند، به این معاونت اشاره کرد. قوه قضائیه بر تسریع در رسیدگی به ورود این گروه از هموطنان به کشور تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری، دادستان کل کشور در سخنانی مشکلات حقوقی را یکی از دلایل افزایش جرایم سرقت در کشور دانست و گفت: قابل گذشت تلقی می شود. در مورد این گونه جرائم که ارزش مالی آنها کمتر از 20 میلیون تن است، به هر نحو ممکن رضایت شاکی جلب و در نتیجه متخلف آزاد می شود.

  فواید روزه برای بدن / دکتر حسرونیا: گاهی نیاز به استراحت به بدن داریم / احتمال آسیب کبدی برای کسانی که غذا می خورند

حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس دیوان عدالت اداری نیز از دیدار علنی خود با 230 نفر در سفر به خراسان رضوی و صدور سیستمی دستورات مربوط به آن جلسات در همان روز و همچنین برگزاری جلسات خبر داد. با 12 دستگاه اجرایی منطقه.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به مشکلات ناشی از مشارکت گروه معادن امیر سنگان پارسیان در شهرستان حف گفت: مصادره و مجوز آن صادر شود که 9 آذر اعتبار داشته تمدید نمی شود. لذا بهره بردار این شرکت نسبت به رای شورای معدن اعتراض و این تجدیدنظر در تاریخ 27 دی ماه به دیوان عدالت اداری ارجاع شد و در همان روز دادگاه دستور موقت مبنی بر ادامه اجرای رای شورای معدن تا تاریخ 27 دی ماه را صادر کرد. شنیدن صورت حساب ها رد و بدل شده و قرار است روز چهارشنبه هفته جاری به شکایت رسیدگی شود.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری تاکید کرد: دیوان عدالت اداری نه تنها اقدامی برای تعطیلی شرکت گروه معادن امیر سنگان پارسیان انجام نداد، بلکه دستور موقت برای جلوگیری از اجرای مصوبه شورای بیگانگی معادن خراسان رضوی صادر کرد.

بابایی رئیس مرکز ثبت اسناد و املاک کشور نیز 201 هزار و 279 واحد سند مالکیت یک برگی را برای دستگاه های دولتی صادر کرد که بر اساس تفاهم نامه سازمان ثبت اسناد و املاک با خزانه داری کل کشور برای شناسایی، سازماندهی و تثبیت ادارات دولتی اموال دولتی اعلام شده.

وی با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی از املاک دولتی فاقد سند هستند، تصریح کرد: مقرر شده شوراهای تعیین تکلیف سازمان ثبت اسناد و املاک که در واحدهای ثبتی هستند با بررسی اسناد در یک صفحه سند صادر کنند. و اموال را از سازمان های دولتی دریافت خواهد کرد. با تمام این تفاسیر تاکنون بالای 80 درصد اموال دولتی با یک سند دولتی صادر شده است.

بابایی همچنین با اشاره به تبدیل سند ازدواج به سند یک برگی در آینده نزدیک، اظهار کرد: یکی از مزیت های سند ازدواج سهولت دسترسی به آن به دلیل اینکه در سامانه ثنا قرار دارد و همچنین موجب حذف سند ازدواج می شود. امکان جعل سند

دیدگاهتان را بنویسید