سواحل دولتی مازندران باید به وزارت گردشگری واگذار شود

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، علی بابایی کارنامی در حاشیه نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران در گفت و گو با خبرنگار موج، برگزاری این نمایشگاه فرصت مغتنمی برای آشنایی با استعدادها و ظرفیت های گردشگری مازندران است، گفت: ما امیدوارم این نمایشگاه بستری برای نقشه برداری از توانایی های مازندران باشد رویداد بین المللی ساری 2022 بودن.

وی با بیان اینکه باید از توانمندی های طبیعی و خدادادی مازندران در حوزه گردشگری استفاده کنیم، ادامه داد: نگاه و زیرساخت هایی است که می تواند گردشگری مازندران را به عرصه های داخلی و خارجی و در عرصه های مختلف سرمایه گذاری و توسعه اشتغال بیاورد. ما نتوانستیم ایجاد کنیم.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: متولی آنها گفت: در استان مازندران و در استان های شمالی نیز تأسیس شد.

وی از لزوم توجه به بخش خصوصی صحبت کرد ایجاد و توسعه زیرساخت های گردشگری وی در مازندران گفت: زمینی در مازندران نیست که بتوان آن را تغییر داد و در اختیار سرمایه گذار قرار داد.

بابای کارنامی در پاسخ به این سوال که چرا در حوزه دریایی سرمایه گذاری نمی شود، تصریح کرد: سواحل و سواحل دریایی متعلق به دولت است و علیرغم اینکه دولت فعلی و دولت قبلی دستور پاکسازی منطقه 60 متری کل 576 کیلومتر خط ساحلی را داده اند. ساختمان های کنار دریا متعلق به دولت است و دولت از طرف دولت و دریا انحصار ایجاد کرده و در این زمینه پولی به استان نمی دهد.

وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری مازندران ورزشکارانی به نام مدارس وجود دارد، گفت: خود من بارها به اصفهان سفر کرده ام و مسافر و گردشگر نمی تواند در پیاده روهای اصفهان چادر بزند اما در مازندران همه جا چادر برپا می شود. و جنگل ها کاملا رایگان است در دسترس گردشگران است و هتلی در مازندران پیدا نمی شود که توجیه فنی و اقتصادی داشته باشد.

  شمهانی عازم تاشکند شد خبرگزاری بین المللی شفقنا

نماینده مردم ساری و میاندورود مجلس شورای اسلامی افزود: برای گردشگری مازندران محدودیت سخت گیرانه ای اعمال نکرده ایم و هیچ توجیه فنی و اقتصادی برای سرمایه گذار وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه ساری به عنوان مرکز استان مازندران هتل چهار یا پنج ستاره ندارد، گفت: باید از اعتبارات و منابع خدادادی استان مازندران به نفع مردم استان استفاده شود.

بابای کارنامی درباره تصمیمات اخیر فراکسیون مجلس در حوزه گردشگری گفت: اولین چیزی که در جلسه فراکسیون ولایت شمال از رئیس جمهور پرسیدیم این بود که سواحل دولتی مازندران باید به وزارت گردشگری و ارائه خدمات اجتماعی مناسب به این وزارتخانه با استفاده از زیرساخت های بخش خصوصی واگذار شود.

دیدگاهتان را بنویسید