سهم ۸۸ درصدی استفاده کاربران ایرانی از اینترنت ۳G و ۴G

شفقنا رسانه_88.82 درصد از کاربران 3G و 4G نشان می دهد که اینترنت همراه نسل سوم و چهارم بیشترین مصرف اینترنت را دارد.

به گزارش شفقنا رسانه ایسنا، انواع خدمات اینترنتی موجود در ایران، به دلیل ویژگی های متفاوت، به کاربران با شرایط مکانی متفاوت ارائه می شود. یکی از انواع اینترنت پرسرعت اینترنت ثابت است شامل ADSL، VDSL و FTTx که محدود به یک مکان هستند، خدمات بی سیم ثابت مانند TD-LTE و اینترنت بی سیم نقطه به نقطه از دیگر اینترنت پرسرعت هستند، با این تفاوت که در همان منطقه اتصال بی سیم دارند.

در کنار خدمات اینترنت ثابت، اینترنت همراه در سال های اخیر نسبت به اینترنت ثابت رشد داشته و حتی در برخی موارد سرعت بالاتری نیز ارائه می دهد. این خدمات در تمامی مناطق تحت پوشش اپراتور آنها قابل استفاده است، اما به دلایلی تا جایی که به شبکه شهری اپراتور مربوط می شود، ثبات خاصی در سرعت و کیفیت خدمات وجود ندارد.

خدمات تلفن همراه در تلفن های همراه یا سایر دستگاه های سیم کارت مانند مانند تبلت در دسترس هستند و خدماتی مانند اینترنت نسل دوم، سوم و چهارم را ارائه می دهند. با گذشت زمان، نسل سوم و چهارم اینترنت سریعتر از سایر انواع اینترنت رشد می کنند. بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا پایان سه ماهه سوم سال 1400 میزان استفاده از اینترنت نسل سوم و چهارم با 84 میلیون و 196 هزار و 828 مشترک به 88.82 درصد رسید.

سهم ۸۸ درصدی استفاده کاربران ایرانی از اینترنت ۳G و ۴G

پس از آن پهنای باند DSL با 9,571,959 مشترک قرار دارد که 9.04 درصد است. اینترنت TD-LTE با یک میلیون و 485 هزار و 985 مشترک 1.57 درصد، وای فای با 382 هزار و 398 مشترک سهم 0.40 درصد و کابل نوری با 159 هزار و 708 مشترک 0.17 درصد است که نشان دهنده درصد مشترکان در آمار 14 سه ماهه سوم است.

  هرگز سعی نکرده ام از پدرم تقلید کنم/ هنر باید پدیده جدیدی خلق کند

دیدگاهتان را بنویسید