ساماندهی سگ های ولگرد یکی از مهم ترین دغدغه های شهرداری تبریز است

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، یونس فاتح وی در دیدار با رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز با بیان نگرانی و نگرانی شهروندان از سگ های ولگرد اظهار داشت: در ماه های اخیر گزارش های زیادی مبنی بر تردد سگ های ولگرد در اقصی نقاط شهر و شهروندان به دست ما رسیده است. نگران هستند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز وی افزود: پس از جلسات مختلف با کارشناسان، سازمان های مردم نهاد حامی حیوانات و کارکنان مربوطه، تصمیمی برای عقیم سازی این سگ ها گرفته شد. امیدواریم با همکاری دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز هر چه سریعتر این تصمیم را اجرایی کنیم.»

فاتح موضوع ساماندهی سگ های ولگرد را حساس خواند و گفت: مردم از وجود این سگ ها در سطح شهر نگران هستند زیرا از نظر روحی و روانی مردم را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث ایجاد اختلال در اکوسیستم می شود.

سید حسن موسوی، رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز نیز در این نشست گفت: هماهنگی های لازم برای همکاری با سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز در خصوص سگ های ولگرد انجام و تصمیماتی اتخاذ شده است.

وی معضل سگ های ولگرد را بسیار مهم خواند و افزود: این موضوع با التهابات زیادی در جامعه روبه رو است و نگرانی شهروندان برای سلامت فرزندانشان کاملا منطقی و قابل درک است، بنابراین باید چاره ای اساسی و بلند مدت اندیشید. به این موضوع.”

موسوی در اطراف عقیم سازی سگ های ولگرد وی به نمایندگی از دانشگاه تبریز اعلام آمادگی کرد و افزود: در این امر باید احساسات شهروندان مورد توجه قرار گیرد و به احساسات و عواطف شهروندان عزیز احترام گذاشته شود و عقیم سازی این سگ ها با رعایت موارد ضروری انجام شود. تمام مشکلات سلامتی

  مولود چاووش اوغلو فردا به تهران سفر می کند

دیدگاهتان را بنویسید