روسیه در حال برگزاری رزمایش نظامی در دریای نروژ است

خبر عجیب

شفقنا- نیروی دریایی روسیه رزمایشی را علیه زیردریایی ها در دریای نروژ انجام می دهد

وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که کشتی‌های ناوگان شمالی روسیه تمرینات ضد زیردریایی را در دریای نروژ به عنوان بخشی از یک رزمایش دریایی گسترده‌تر در میان درگیری‌ها با ایالات متحده و ناتو به پایان رسانده‌اند.

این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد که در این رزمایش یک کشتی جنگی موشکی روسی و یک ناوچه با استفاده از یک هلیکوپتر مجهز به زیردریایی آموزش دیده اند. روسیه با بیش از 140 کشتی از کل ناوگان خود در اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام، دریای شمال، اوخوتسک و دریای مدیترانه مانور می دهد.

غرب روسیه را به جمع آوری سلاح و نیرو در امتداد مرز با اوکراین متهم کرده و برای حمله به این کشور آماده می شود، اما روسیه این اتهامات را رد کرده است. با این حال، روسیه به دنبال تضمین های امنیتی از سوی ایالات متحده و ناتو برای جلوگیری از گسترش ائتلاف نظامی غرب به سمت شرق است.

خبر دیگر درباره تقابل غرب و روسیه این است که گاردین از تلاش آمریکا برای اعمال «مادر همه تحریم ها علیه روسیه» خبر داده است. باب منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت: مذاکرات درباره بسته تحریمی علیه پوتین بسیار نزدیک است. منابع خبری روز یکشنبه گفتند که سنای آمریکا در تلاش است تا بسته تحریمی را علیه پوتین اعمال کند.

سرفصل های رویترز را بررسی کنید

  سخنگوی دولت: سقف وام قرض الحسنه و وام کار افزایش یافت

دیدگاهتان را بنویسید