روسیه به کیف در مورد دخالت اوکراین در ماجراجویی آمریکا هشدار داده است

خبر عجیب

شفقنا- ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه به دولت اوکراین درباره عواقب سیاست ها و اقدامات ماجراجویانه آمریکا هشدار داد.

زاخارووا روز دوشنبه در صفحه فیس بوک خود نوشت: رژیم حاکم بر کی یف که به خواسته های سیاستمداران آمریکایی گوش می دهد، باید سرنوشت عراق، سوریه، لیبی و دیگر کشورهایی که مورد حمله آمریکا قرار گرفته اند را به یاد بیاورد. گزارش شده . . .

وی افزود: آنها (سیاستمداران آمریکایی) بی ادبانه به کشورهای جهان می روند و سرنوشت ملت ها را تباه می کنند و پای آنها به هرج و مرج می کشد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: رژیم اوکراین باید به این نکته توجه کند که حتی اگر اعضایش بخواهند در این اقدامات ننگین آمریکا شرکت کنند، چنین نقشی به آنها داده نخواهد شد.

زاخارووا سپس به سخنان ژنرال ولسی کلارک، یک مقام عالی رتبه نظامی ایالات متحده که بین سال های 1997 تا 2000 فرماندهی نیروهای متفقین در اروپا را بر عهده داشت، اشاره کرد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه به نقل از کلارک در سال 2007 در یکی از جلسات باشگاه همسود گفت که یکی از مقامات پنتاگون او را به دفتر خود دعوت کرده و گفته است که ایالات متحده قصد دارد به عراق حمله کند.

کلارک گفت: «از افسر پرسیدم چرا باید به عراق حمله شود، اما او نمی دانست چرا.

ایالات متحده در مارس 2003 به عراق حمله کرد و پس از سرنگونی صدام حسین برای چندین سال عراق را اشغال کرد.

زاخارووا گفت: «مقام پنتاگون فهرستی از هفت کشور خاورمیانه را نشان داد که باید طی پنج سال مورد حمله و نابودی قرار می‌گرفتند و آمریکا باید از عراق شروع کند و سپس به سوریه و لیبی حمله کند».

  مراسم عزاداری شهادت امام هادی (ع) با حضور رئیس جمهور برگزار شد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: این اقدامات آمریکا حیرت آور است و اهداف ارتش روسیه شعله ور کردن آتش جنگ و سرنگونی دولت ها است نه جلوگیری از درگیری.

روابط آمریکا و غرب با روسیه از سال 2014 پس از الحاق شبه جزیره کریمه تیره شده است. غرب بارها روسیه را به بهانه دخالت روسیه در امور داخلی اوکراین تحریم کرده است. با این حال، مسکو ادعای غرب را رد می کند.

بخش‌های غربی روسیه به دلیل نزدیکی به اوکراین و نزدیکی به کشورهای عضو ناتو که کانون تنش بین روسیه و غرب هستند، با توجه ویژه به آمادگی رزمی نیروهای مستقر، برای روس‌ها اهمیت زیادی دارد. در این مناطق

کارشناسان می گویند کاخ سفید با کمک متحدان اروپایی به دنبال ضربه زدن به روسیه است و از موضوع اوکراین به عنوان بهانه استفاده می کند.

در ماه های اخیر، روابط ناتو با روسیه به دلیل ادعای غرب مبنی بر اتحاد نظامی روسیه در امتداد مرزهای اوکراین تیره شده است.

ایالات متحده و ناتو که همیشه به دنبال هژمونی بوده‌اند، سال‌ها در کشورهای اطراف روسیه مستقر بوده‌اند و اخیراً لفاظی‌های تحریک‌آمیزی داشته‌اند، در حالی که مقامات مسکو اعلام کرده‌اند که هیچ برنامه‌ای برای حمله به اوکراین ندارند. آنها حضور خود را افزایش داده اند و همچنین ابزار نظامی خود را به منطقه ارسال کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید