دستگیری عامل اصلی و 50 نفر از اعضای یک شرکت هرمی در اصفهان

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سردار محمدرضا میرحیدری وی گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی اصفهان با اشراف و ذکاوت خود متوجه شدند خانمی اقدام به راه اندازی شرکت بازاریابی شبکه ای غیرمجاز در اصفهان کرده و در بررسی ها و استعلام ها مشخص شد این شرکت فاقد مجوز قانونی است.

وی افزود: پس از بررسی تخصصی که توسط کارشناسان انجام شد، مشخص شد که فعالیت های این شرکت نیز هرمی بوده و با ایجاد اختلاط بین زن و مرد در شرکت، آنها را برای انجام فعالیت های هرمی جذب می کند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: بلافاصله موضوع در دستور کار قرار گرفت و کارکنان پس از هماهنگی های لازم با دستگاه قضایی بدون دستور بهداشت از شرکت و 50 نفر از اعضای گروهان شامل 25 مرد و 25 زن بازدید و دستگیر شدند. حاضرین در صحنه برای رعایت شئونات اسلامی.

سردار میرحیدری نیز به دستور منشی دادگاه از مهر این شرکت خبر داد و گفت: در این راستا عامل اصلی شروع شرکت پیرامید وی نیز به همراه مواد پرونده دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

این مقام ارشد انتظامی گفت: هرگونه فعالیت هرمی جرم است و با افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند برخورد قانونی می شود. به بهانه کسب سودهای کلان و ثروتمند شدن در کمترین زمان ممکن سرمایه عضویت را از آنها گرفته و زندگی خود را تباه کردند.

سردار میرحیدری با بیان اینکه به شهروندان توصیه می کنیم هرگز فریب تبلیغات گمراه کننده این گونه شرکت ها را نخورند، گفت: تجربه نشان می دهد در فعالیت های هرمی تنها شعب و افراد اصلی شرکت درآمد دارند و شرکت های تابعه سرمایه خود را سرمایه گذاری می کنند. برای مدت کوتاهی متحمل خسارات مالی زیادی می شوند و دیگر نمی توانند سرمایه خود را افزایش دهند و با مشکلات زیادی مواجه می شوند.

  آیت الله حسینی بوشهری: دیگران را بر اساس شنیده ها قضاوت نکنید

دیدگاهتان را بنویسید