حضرت آیت الله صافی گلپایگانی; اشاره ای معروف به درد: مقاله ای از هادی سروش

خبر عجیب

شفقنا- حجت الاسلام والمسلمین هادی سروش پس از رحلت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی می نویسد: ایشان با توجه به شرایط سخت مردم، صاحبان قدرت و دست اندرکاران را به رعایت حقوق بشر توصیه کردند.

به گزارش شفقنا، در متن مقاله هادی سروش آمده است:

مَن تَعَلَّمَ للّه ِِ و أمِلَ للّه ِِ و عَلَّمَ للّه ِ ُ

امام صادق (ع) فرمود: کسی که علم خدا و خدا را بیاموزد [به آن] عمل کردن و آموزش دادن به دیگران در مورد خدا، به نام “بزرگ” در ملکوت آسمان.

روح بزرگ و پرانرژی اختر تابناک آسمان اقتدار شیعه، شیخ المرجع، آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به آخوند اعظم پیوست.

هر چند روشنگری او در دفاع صریح از دین دروغین بود، اما نقش پیشگامی او در «استقلال حوزه» در این موضوع خلاصه نشد و اراده تابناک او به ظلمت جهل و ظلم و ستم نیز خلاصه نشد; نور افکند و با آگاهی کامل از مصیبت مستضعفان جهان در شرق و غرب هستی حضوری حکیمانه داشت و از آنجا که منبع درد شناخته شده بود، بدون ملاحظه از حوادث درونی آگاه بود. منفعت و مصلحت خودش; وی با توجه به شرایط سخت مردم، صاحبان قدرت و دست اندرکاران را به رعایت حقوق بشر توصیه کرد، لذا دفتر فربه در دیدار با برخی از مسئولین با جمله ای ماندگار به زندگی صادقانه خود پایان داد که گفت: این افراد شریف و بزرگوار انجام می دهند. مستحق فقر نیست! و خشم با دنیا؛ این برخلاف عقلانیت و حقوق ملت است و به ضرر ملت است».

  حیات بندرلنگه به ​​توسعه زیرساخت های بندری / گذرگاه گردشگری به کیش بستگی دارد نه به مقصد گردشگری.

بار؛ ایشان قریب به یک قرن از عمر خود را صرف تدریس و تحقیق و تألیف با کلام الله مجید و کلام عترت (ع) کردند و در نهایت این زندگی با لقاء الله و دیدار با پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت پاکش پر برکت خواهد بود. . به خواست خدا

دیدگاهتان را بنویسید