حصار مازندران در سفر رئیس جمهور / راه اندازی اتوبوس های هوایی و دریایی در مازندران

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سیدمحمود حسینی پور در حاشیه نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران در گفت و گو با خبرنگار موج، این نمایشگاه را بهترین فرصت برای دیدن جاذبه های گردشگری مازندران دانست و گفت: امیدواریم همه فعالان گردشگری کمک کنند تا بتواند با جاذبه های گردشگری مازندران که حتی در دنیا بی نظیر است آشنا شده و ارائه دهد.

وی ادامه داد: مجاورت جنگل و دریا در استان مازندران یکی از جاذبه های طبیعی است که می توانیم به عنوان یک جاذبه گردشگری به دنیا معرفی کنیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه مبارزه مازندران نماد مهم ورزشی در دنیا محسوب می شود، گفت: از این منظر می توانیم گردشگر را جذب کنیم.

استاندار مازندران در نمایشگاه گردشگری تهران

وی با بیان اینکه در مازندران جاذبه های بین المللی مانند میانکاله داریم، افزود: باید این آثار طبیعی در مازندران را در حوزه جنگل، دریا و طبیعت جامعه جهانی بهتر ارائه کنیم.

حسینی پور گفت: متاسفانه در حوزه مبلمان شهری مازندران بسیار عقب هستیم و برای رفع این مهم نیازمند آن هستیم. البته دستورات لازم به شهرداری های استان داده شده و امیدواریم شهرداری های مازندران بتوانند میزبان شهرهای مازندران برای این رویداد در سال 2022 باشند. «ساری در حال آماده سازی است.

اشاره کرد که ظرفیت گردشگری مازندران بسیار بالاست، گفت: ظرفیت مازندران حتی با 20 درصد هم قابل نمایش نیست و 80 درصد ظرفیت گردشگری استان در خشکی باقی می ماند.

استاندار مازندران در نمایشگاه گردشگری تهران

استاندار مازندران گفت: متأسفانه گردشگری مازندران در سال های اخیر معطوف به دریای خزر شده است در حالی که 3 هزار و 600 روستا در مازندران داریم که طبیعت بسیار خوبی دارند که می تواند مقصد گردشگران دنیا باشد.

  انتصاب مدیر منطقه چهار شهرداری کوم

وی گفت: در حال حاضر بحث بوم گردی یکی از صنایع جدید گردشگری در دنیاست و ما در مازندران بهترین ظرفیت را در این زمینه داریم و با توجه به اینکه چهار فصل داریم که در دنیا کم نظیر است. اگر توریستی بخواهد از این چهار اقلیم همزمان استفاده کند، ما در مازندران می توانیم این خدمات را ارائه دهیم.

حسینی پور با بیان اینکه امروز صنعت گردشگری جای بسیاری از صنایع مهم دیگر را گرفته است، گفت: صنعت گردشگری یک صنعت پردرآمد است و به همین دلیل ما در مازندران هدف گذاری کرده ایم و نمایندگان مردم مازندران در مجلس نیز با ما موافق هستند. در این زمینه امیدواریم بتوانیم این صنعت را توسعه دهیم.» گردشگری، مازندران می تواند نقش کلیدی در صنعت گردشگری کشور داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه راه های مازندران جوابگوی نیازها نیست، گفت: یکی از وسایل تردد شهری قطارهای شهری است که باید در مازندران ایجاد کنیم و در این راستا رئیس جمهور در آینده نزدیک به مازندران سفر خواهد کرد. نرده مازندران با موافقت رئیس جمهور که اتفاق بزرگی خواهد بود.

استاندار مازندران پروژه هایی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در مازندران داریم که برای آن با چند سرمایه گذار نیز صحبت کردیم و تصریح کرد: 470 کیلومتر مسیر دریایی در استان داریم اما متاسفانه Seabus ما این فرصت را نداریم که مردم از این ظرفیت برای بحث بعدی ما استفاده کنند اتوبوس هوایی و قابل استفاده در حوزه گردشگری برای بازدید از طبیعت زیبای استان است که بخشی از این پروژه ها در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

  همکاری همراه اول و استانداری هرمزگان برای هوشمندسازی استان

دیدگاهتان را بنویسید