جولان اومیکرون در کوم; مدارس ابتدایی تعطیل/ شبکه بهداشت از دانش آموزان جهادگر کمک می خواهد

خبر عجیب

شفقنا- موج ششم تاج با وجود هشدارهای مسئولان بهداشتی در ایران به ویژه استان قم زود آغاز شد و از اواسط هفته گذشته که انتظار داشتیم روند کاهشی ادامه داشته باشد و تعداد مبتلایان به تاج کاهش یابد، اما ناگهان شروع به کاهش کرد. صعود کردن. تا جایی که وضعیت کرونری کوم ناگهان با یک پرش غیرعادی از زرد به قرمز تغییر کرد.

این وضعیت بسیار نگران کننده است. به طور خاص، حجم بستری شدن در بیمارستان نه تنها در بزرگسالان بلکه در کودکان نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته است. نگرانی‌ها به حدی محسوس است که رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم که مدت‌ها جانشین دکتر قدیر شده است، در نامه‌ای به آیت‌الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه، از دانشجویان جهادگر و ترجیحاً روان‌شناس و مشاور زنان به بیمارستان‌ها اعزام شوند. بیمارستان ها

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی، امروز تعداد بیمارستان‌های عروق کرونر استان بدون احتساب کودکان به 273 بیمارستان و تعداد بیماران وخیم از 18 مورد دیروز به 28 بیمارستان امروز رسیده است. همچنین در این مدت 612 بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونر شناسایی شدند.

غیبت از مدارس ابتدایی کوم تا پایان هفته

ستاد مدیریت بیماری‌های کرونای قم گفت: مدارس ابتدایی قم تا پایان هفته تعطیل است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کوم، بر اساس اعلام ستاد مدیریت بیماری های کوم، با توجه به تکثیر و افزایش بیماران بستری در بیمارستان های کرونری به ویژه سویه جدید Omicron و استان در وضعیت قرمز کرونری بر اساس ستاد مدیریت بیماری های کرون قرار دارد. به منظور حفظ سلامت دانش آموزان، جلوگیری از شیوع بیماری و شکستن زنجیره ویروسی موارد زیر اتخاذ شد:

  ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک وظیفه همگانی است

1- مدارس ابتدایی باید از تاریخ 1400/11/12 لغایت 1400/11/15 بصورت نیمه حضوری برگزار شود.

2- دانش آموزان پایه اول و دوم با رعایت روش های بهداشتی و واکسیناسیون، حداکثر استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و تهویه مطبوع طبق دستورالعمل بازگشایی مدارس در کلاس های درس رعایت می شوند.

3- بر اساس تصمیم ستاد مدیریت تاج کشور دانش آموزان 9 تا 12 ساله می توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی مرکز بهداشت واکسینه شوند.

شایان ذکر است این ارتباط از تاریخ 12/11/1400 معتبر می باشد.

بازدید دانش آموزان از مدارس اختیاری بود

گلمرضا رضایی رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کوم اعلام کرد: حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری و با تصمیم اولیاء و پس از مشورت با مدیر مدرسه است.

وی در خصوص حضور دانش‌آموزان در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا گفت: سلامت دانش‌آموزان در اولویت آموزش و پرورش است و از این رو حضور دانش‌آموزان در مدارس اختیاری و با تشخیص اولیا و با مشورت مدیر مدرسه است. “

وی گفت: هماهنگی های لازم در خصوص حضور دانش آموزان با مدیران مدارس انجام می شود و از این رو دانش آموزان امروزه باید آموزش از راه دور را از طریق شبکه شاد یعنی مدرسه تلویزیون ایران دنبال کنند.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش قم افزود: با توجه به اینکه بهترین روش تدریس، آموزش حضوری است، تمامی دستورات لازم از سوی مدارس برای حضور این دانش آموزان که در کلاس حضور دارند، می باشد. آماده رعایت هستند.

از شبکه بهداشت و درمان حوزه کمک بگیرید

  سقف جدید مسکن برای خانواده شهدا و ایثارگران

دکتر مصری رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم امروز در نامه ای به آیت الله اعرافی مدیر سمینارها خواستار حضور دانشجویان جهادگر در مراکز درمانی شد.

در این نامه آمده است: با توجه به تجربه موفقیت آمیز حضور پرشور و تاثیرگذار دانشجویان جهادگر با همکاری مدعیان سلامت، در ایام شیوع ویروس کرونا که نه تنها درد جسمی و روحی را کاهش می دهد، بلکه ضمن ارزیابی از وضعیت، مراقبت از بیمار را افزایش می دهد. خدمات این بستگان در دوره های گذشته با توجه به شیوع جدید و اپیدمی ویروس کرون، امکان ظهور مجدد دانشجویان جهادگر با اولویت مشاوران، روانشناسان و خواهران دانشجو جهت زیارت مرکز حضرت فاطمه معصومه(س) به صورت تخصصی مرکز و بالاتر «کودکان و دانشجویان و همکاران مشاور در صورت افزایش تعداد بیماران و بستری شدن در مراکز درمانی معاینه و کمک های لازم را انجام دهند».

یعنی در حالی که قرار است فردا برنامه بزرگداشت دوازدهم بخمن در معبد حضرت معصومه (س) برگزار شود و مقدمات برگزاری مراسم بیست و دوم بخمن فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید