بوریس جانسون حاضر به استعفا نشد

خبر عجیب

شفقنا- نخست وزیر انگلیس امروز در نامه ای به مجلس عوام علیرغم انتقادات مداوم از «دروازه پارتی» از استعفای خود خودداری کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از اسپوتنیک، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه به دلیل شرکت در یک مهمانی در قرنطینه سال گذشته در دفتر خود به نام «پارتی گیت» از استعفای خود خودداری کرد.

نخست وزیر انگلیس در نامه ای به مجلس عوام که پس از تحقیقات اولیه درباره این رسوایی صورت گرفت، گفت: ابتدا عذرخواهی می کنم. متاسفم که چه اتفاقی افتاد و چگونه با آن رفتار کردم.

وی چهارشنبه گذشته اعلام کرد که پس از رسوایی نقض محدودیت های کرونری در محل سکونت، استعفا نداده و به کار خود ادامه می دهد.

ادامه رسوایی نخست وزیر انگلیس به دلیل نقض قوانین قرنطینه باعث شده است که بوریس جانسون و حزب محافظه کار محبوبیت خود را در نظرسنجی ها از دست بدهند و بسیاری خواهان استعفای جانسون هستند.

این افشاگری پس از آن صورت می گیرد که بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا پیشتر در پارلمان به دلیل برگزاری یک مهمانی در اواخر ماه مه 2020، زمانی که محدودیت های شدید به دلیل همه گیری ویروس کرونا اعمال شد، عذرخواهی کرد.

رسوایی حزب از هفته‌ها پیش آغاز شده است و گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از آن است که دست‌کم پنج مهمانی در خیابان داونینگ استریت در زمانی آغاز شد که چنین تجمعاتی به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا ممنوع بود.

هزینه های این مهمانی همچنین شامل یک مهمانی بزرگ در باغ ساختمان 10 به همراه چندین گردهمایی کریسمس است که گفته می شود خود جانسون نیز در آن شرکت کرده است.

  چاووشو اولو: حاکم موقت جدیدی را در قاهره منصوب کرده ایم/ به زودی برای عادی سازی روابط با مصر گام برداریم

دیدگاهتان را بنویسید