برنامه های آموزشی و پروژه های فناورانه مطابق با علایق زیست محیطی

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، دوستت دارم وی با اشاره به برگزاری وبینارهای دوره ای در حوزه های مختلف گفت: در همین راستا وبینار تخصصی «مدیریت بهینه پسماند با محوریت هوای پاک» با حضور 170 شرکت کننده، سخنرانی مدیرکل حفاظت محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست و ارائه ارائه شد. توسط اساتید دانشگاه خوشبختانه مورد استقبال علاقمندان از سازمان های مدیریت پسماند پایتخت، دانشجویان، اساتید دانشگاه و فعالان محیط زیست قرار گرفتیم که نشان از آمادگی عموم مردم نیز برای حضور در این بحث ها دارد.

وی همچنین به برگزاری مسابقه اینفوگرافیک برای نوجوانان اشاره کرد و افزود: اطلاعات هوایی از زندگی از مجموعه پوسترهای اینفوگرافی مدیر وی از دیگر برنامه های این سازمان در زمینه آموزش هوای پاک است که دانش آموزان به مطالعه پوستر اینفوگرافیک و شرکت در قرعه کشی می پردازند. و صد جایزه از این مراسم شامل هدایای نقدی و فرهنگی دریافت خواهد کرد.

این مسئول با اشاره به پیگیری پروژه Info Info افزود: این رویداد با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و اداره توسعه فرهنگ شهروندی برگزار شد و سپس 8 پوستر دیگر در همین راستا منتشر شد. طرح آگاهی دانش آموزان «مسابقه مربوطه برگزار خواهد شد.

شاکتی با اشاره به دیگر برنامه های این سازمان با رویکرد آموزش مدیریت پسماند برای کمک به کاهش آلودگی هوا افزود: سلسله برنامه های میدانی و آموزشی به همین مناسبت در مناطق 1، 8، 11، 12 و 13 در قالب جشن های آموزشی برگزار می شود. این امر حاصل همکاری مشترک سازمان با معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و ادارات خدمات شهری است.

  چین آمار خرید نفت از ایران در دوران تحریم را منتشر کرد

وی با اشاره به اینکه تمرکز سازمان بر هوای پاک در طول سال به مناسبت های خاص محدود نمی شود، افزود: تمامی پروژه ها و برنامه های سازمان به گونه ای برنامه ریزی و مدیریت می شود که بتواند سودمند باشد. محیط کاهش آلودگی هوا با شعار هوای پاک، حقوق عامه، اراده ملی نیز یکی از این موضوعات مهم است.

مدیرعامل سازمان مدیریت زباله های شهرداری اصفهان وی با اشاره به پروژه های فنی و عملی این سازمان در راستای ارتقای کیفیت هوا تصریح کرد: راه اندازی واحد پایلوت هضم بی هوازی با ظرفیت 30 کیلوگرم در روز برای مدیریت پسماند شهری و ساماندهی ساخت و ساز 20 تن در روز و ساخت سیستم پیرولیز با ظرفیت 10 تن در روز برای مدیریت بخش غیر آلی پسماندهای شهری یکی از پروژه های جاری سازمان است که به اجرای شعار هوای پاک کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید