بایدن: مایلم قطر را به عنوان متحد اصلی آمریکا خارج از ناتو بگنجانم

خبر عجیب

شفقنا- جو بایدن رئیس جمهور آمریکا دوشنبه شب با تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در کاخ سفید دیدار کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از العربی الجدید، جو بایدن در این دیدار اعلام کرد که به کنگره اطلاع خواهد داد که قصد دارد قطر را به عنوان «همپیمان اصلی آمریکا در خارج از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)» وارد کند.
رئیس جمهور آمریکا در این دیدار از “ارتباط قوی” با قطر قدردانی کرد و تاکید کرد: “روابط ما از بسیاری جهات اساسی بوده است، زیرا شما به ما کمک کردید هزاران نفر را از افغانستان خارج کنیم و در بسیاری از موارد حیاتی.” ما مشکلات زیادی داریم تا در نظر گرفتن.

در همین حال، امیر قطر، اولین رهبر عرب در خلیج فارس که از زمان روی کار آمدن در اوایل سال گذشته میلادی با بایدن دیدار کرد، گفت که درباره حقوق مردم فلسطین و امنیت منطقه با رئیس جمهور آمریکا گفتگو خواهد کرد.

پیش از این، بایدن اندکی قبل از دیدار با تمیم بن حمد آل ثانی در توییتی اعلام کرد که مایل است در مورد تعدادی از مسائل با امیر قطر از جمله امنیت و رفاه در خاورمیانه، صادرات جهانی انرژی، افغانستان و موارد دیگر گفتگو کند. .

امیر قطر در عین حال گفت که در جریان سفرش به آمریکا با لوید آستین وزیر دفاع آمریکا دیداری پربار داشته است.

امیر قطر در توئیتی نوشت: دیدار پرباری با آستین وزیر دفاع آمریکا داشتم که نتیجه این دیدار تقویت همکاری های راهبردی نظامی ما خواهد بود، به ویژه که تلاش های مشترک قطر و ایالات متحده در کل برای صلح و ثبات.

  تظاهرات علیه نشست گروه ۲۰ در رم

این خبر را می توانید در العربی الجدید ببینید.

خبر قبلیبودجه سال 2022 عراق؛ اختلافات سیاسی و ضرر 160 میلیون دلاری در روز

دیدگاهتان را بنویسید