ایالات متحده در حمایت از کودتای نظامی، شخصیت ها و بازرگانان میانمار را تحریم می کند

خبر عجیب

شفقنا- وزارت خارجه آمریکا در اول فوریه به مناسبت اولین سالگرد کودتای نظامی میانمار، بازرگانان، شرکت ها و شخصیت های قضایی و پارلمانی را به دلیل نقش آنها در حمایت و تقویت کودتای نظامی تحریم کرد.

وزارت امور خارجه ایالات متحده روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که در اولین سالگرد کودتا، ایالات متحده تحریم هایی را بر مدیریت خریدهای انجام شده توسط فرمانده دفاعی تای زا، یک حامی تجاری برجسته اعمال کرد. دولت نظامی میانمار و پسرانش از هاتو هاتزای و بای فو تایزای استفاده کردند.

این وزارتخانه گفت که تحریم ها همچنین تاجر جاناتان میو چیائو، حامی تجاری دولت نظامی و یک شرکت خدمات و لجستیک به نام KT را هدف قرار می دهد.

این اقدامات همچنین شامل انتصاب تون تون، رئیس دیوان عالی، دادستان فدرال، تد او، رئیس اتحادیه دادستان کل، تین او، رئیس کمیته مبارزه با فساد، به دلیل نقش آنها در تقویت حکومت نظامی در تخریب قانون است. حقوق در میانمار و نهادهای دموکراتیک.

چهارشنبه گذشته، واشنگتن به موسسات مالی و سرمایه گذاران هشدار داد که در میانمار همکاری نکنند و گفت اقدامات نظامی پس از کودتای سال گذشته، محیط کار را خطرناک کرده است.

وزارت امور خارجه، وزارت بازرگانی و دارایی ایالات متحده هشدار مشترکی صادر کردند: کودتا و خشم نظامی متعاقب آن ویرانی در محیط اقتصادی و تجاری میانمار ایجاد کرد و دستاوردهای حاصل از گذار 10 ساله به دموکراسی را تضعیف کرد.

  سازوکار جدید وزارت صمت برای تنظیم بازار کالاهای اساسی / نظارت، عرضه، توزیع و تنظیم بازار کالا مبتنی بر سامانه کامل معاملات است.

دیدگاهتان را بنویسید